VHK Vsetín – HK Nový Jičín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Vsetín dal v prvním ostrém soutěžním kole zapomenout na nepovedené výsledky z přípravy, kdy z šesti utkání hned pětkrát prohrál. První brankou zavelel k útoku v 15. minutě obránce Hryciow, o svém vítězství pak Valaši rozhodli velmi povedenou prostřední částí, ve které nasázeli soupeři tři branky, odskočili na 4:0 a bylo hotovo.

V závěru zápasu jen došlo ke kosmetickým úpravám, když Slováček z trestného střílení dal pátou branku Vsetína a pouhých osmnáct vteřin před konečnou sirénou ze závaru dali hosté čestný úspěch. Domácí tak vyslyšeli přání své i svých fanoušků a do nové sezony nakročili pravou nohou.

„Od druhé části jsme soupeře přehrávali. Proměňovali jsme šance, dobře jsme kombinovali a drželi si náskok. Ve třetí části jsme to dotáhli do vítězného konce. Škoda inkasovaného gólu v poslední minutě, ale to se prostě stává, to je hokej," hodnotil duel na klubovém webu jeden z trenérů Vsetína Viktor Hlobil.

Branky a nahrávky: 15. Hryciow (Kolařík, Vaněk), 27. Kolařík (Tesařík, Zúbek), 29. Tesařík (Kolařík, Dvořák), 37. Vrba (Nedbálek, Vávra), 57. Slováček (tr. střílení) – 60. Kratochvíl (Andrýsek). Vsetín: Hromada – Hryciow, Tesařík, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz – P. Hruška.

Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)

Frýdek-Místek se před sezonou stal farmou extraligového Třince a také se v jeho řadách objevila řada hráčů z tohoto klubu. Bobři se však drželi velmi statečně a výsledek je pro ně až příliš krutý. Domácí sice byli aktivnější a od 11. minuty vedli 1:0, ale ještě čtvrthodiny před koncem to bylo stále právě 1:0. „Samozřejmě, že domácí měli více šancí a prokazovali svou nespornou kvalitu, ale za stavu 0:1 jsme měli hned několik šancí na vyrovnání, asi největší měl Pořický," konstatoval trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Klíčovým momentem byla druhá branka Frýdku, kterou dal třinecký Cienciala a odstartoval tak krušnou desetiminutovku, která rozhodla o vysoké výhře domácích. Konečný výsledek tak byl pro hosty až příliš krutý.

„Od gólu na 2:0 se to na nás pak už sesypalo. Domácí mají mimořádně kvalitní kádr, udělali jsme tam dvě, tři zbytečné individuální chyby, které zkušení borci soupeře ihned využívali. Prohra je pro nás opravdu dost krutá, tak špatně jsme nehráli," litoval divokého závěru kouč Bobrů Roman Sedlák.

Branky a nahrávky: 11. Franek (Cienciala, Rufer), 46. Cienciala (Kowalczyk, Rufer), 47. Christov (Luka, Káňa), 50. Klimša (Kovařčík, Meidl), 53. Cienciala (Kowalczyk), 60. Luka. Val. Meziříčí: Čáp – Mikel, Zbořil, Kovář, Tomiga, Arnošt, Hradil, Mar. Varga – D. Varga, Martiník, Sprušil, Pořický, Mir. Varga, Studený, Medek, Kývala, Baroš, Kubáč, Další výsledky: Karviná – Opava 3:4, Technika Brno – Hodonín 4:3, Poruba – Moravské Budějovice 6:3, Kopřivnice – Břeclav 0:3.