Vsetín promarnil další mečbol k postupu do finále, když doma podlehl Šumperku. Rozhodující pátý zápas se hraje zítra v Šumperku.

VSETÍN – ŠUMPERK 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Stav série: 2:2

Vsetín měl jedinečnou možnost ukončit semifinálovou sérii a před vlastními fanoušky postoupit do finále. Zápas byl velmi vyhecovaný a fanoušci při sporných výrocích hlavního sudího několikrát během druhé třetiny zaházeli led plastovými lahvemi. Nakonec Vsetín druhý mečbol v řadě nevyužil.

„Rozhodly dvě naše chyby ve druhé části. Šumperk je natolik zkušené mužstvo, že dokázal obě tyto chyby využít. S takovým soupeřem se jen velmi těžko dohání dvoubrankové manko,“ zhodnotil zápas trenér Vsetína Viktor Hlobil. „kdybychom za bezbrankového stavu nebo za stavu 0:1 využili některou z našich šancí, mohlo to být jinak. Ale takový je hokej,“ dodal Hlobil.

Branky a nahrávky: 23. Ambruz (Blanár), 36. Holík (Rozum), 53. Hegegy. Rozhodčí: Skoupý – Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 6:5 navíc (VSE) 10 min. Bez využití. Diváci: 4879. Vsetín: Plšek – Šenkeřík, Matula, Šimek, Zavrtálek, Černý, Rajnoha – Martyčák, Gergela, Vaněk – Mikeš, Štraub Tesařík – Hrňa, Klabačka, Ašer – Plachtovič.

ORLOVÁ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Konečný stav série: 3:1

Hokejisté Valašského Meziříčí se nedokázali vzpamatovat z domácí porážky v předchozím zápase (4:8) a i tentokrát vysoko prohráli. Už ve 12. minutě prohrávali Bobři 0:3 a už se z toho nedokázali plnohodnotně vzpamatovat. Přestože to tak po prvním skvělém utkání (8:1 pro Bobry) nevypadalo, Meziříčí v play off končí.

Branky a nahrávky: 9. Studený (Prokop, Kudláček), 11. Grygar (Mintěl, Dušek), 12. Škatula (Haas, Samiec), 23. Haas (Potočný), 29. Blatoň (Studený, Mintěl), 43. Dušek (Kraft), 49. Studený (Blatoň) – 21. Dvořák (Šebesta), 25. Varga.