Hodonín – Vsetín 5:6 (2:2,0:2,3:2)

Vsetín začal v Hodoníně ve stylu suveréna soutěže, ale nakonec se na 10. výhru v řadě nadřel. V 5. minutě se během 39 sekund trefili Finsterle a Vávra. Střelec Hodonína Jurča však přispěchal s brzkou kontaktní brankou. Domácí hráli dobře, byli favoritovi vyrovnaným soupeřem a zaslouženě šli poprvé do kabin za stavu 2:2. I do druhé třetiny měl Vsetín výborný vstup a šel brzy do vedení po brance Zúbka. V závěru druhé třetiny měli domácí Drtiči dvojnásobnou výhodu přesilové hry, jenže se neprosadili a potrestal je za to svou druhou brankou v zápase Finsterle. A do třetice platila na Hodonín metoda šokem. I nástup do třetí třetiny měl Vsetín jako z říše snů. Druhou branku dal Vávra, trestné střílení proměnil Čuřík a za stavu 2:6 se zdálo být rozhodnuto. Hodonín však bojoval a pět minut před koncem se dostal na dostřel dvou branek. V 58. minutě to bylo dokonce pro brance Jurči 5:6 a Drtiči to zkusili skoro celé dvě minuty bez brankáře.

„Neměli bychom samozřejmě zápas dramatizovat, když vedeme 6:2, ale rozhodčí nás dvakrát poslali do tří, inkasovali jsme branku, pak tam byl gól, kdy puk skončil v síti po hození rukavicí. Máme ale deset zápasů na to, abychom vše vyladili," řekl k nevydařené pasáži Vsetína v zápase trenér Luboš Jenáček. Patnáct sekund před koncem byl zápas přerušen. Hostující fanoušci hodili pyrotechniku na led a muselo být proti nim použito vodní dělo. Zápas se nakonec v mlze způsobené pyrotechnikou dohrál. „Naši fanoušci to měli jako výjezd roku. Byla jich tady spousta. Pyrotechnika do uzavřených prostor stadionů nepatří, fanoušci s tím měli počkat na konec zápasu. Komické mi pak připadalo, když to domácí pořadatelé chtěli hasit, ale nakonec byli spíše všichni mokří," dodal k dramatickému konci zápasu Luboš Jenáček.

Branky a asistence: 8. Jurča (Vrána), 19. Kuba (Peš, Pokorný), 51. Vrána (Vaněk, Miklík), 55. Kuba, 58. Jurča (Kužílek) – 5. Finsterle (Zúbek, Vávra), 5. Vávra (Stuchlík, Zúbek), 22. Zúbek (Hryciow, Finsterle), 40. Finsterle (Zúbek), 43. Vávra (Finsterle), 44. Čuřík (TS).

Vsetín: Šurý – Jeník, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš (C), Hryciow – Šilhavý, Čech (A), Vávra, Zúbek, Kolařík, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek, Daněk, Luka, Hořanský, Kucharczyk. Trenéři Dopita a Jenáček.

Kopřivnice – Val. Meziříčí 6:3 (3:1,1:2,2:0)

Zápas sousedů v tabulce hostujícím Bobrům nevyšel. V první třetině tahali hosté výrazně za kratší konec, třikrát inkasovali, prosadil se jen kapitán Brunec. Rychlou kontaktní brankou dostal Bobry za začátku prostřední části do hry David Varga. Domácí si náskok Machem zase pojistili. Na drama do poslední části hry zadělal další kontaktní brankou Kývala. Třetí třetina, to bylo spoustu vyloučení a šarvátek na ledě. Branky dávala jen domácí Kopřivnice. A tak hostující Bobři ve vyhroceném utkání vysoko prohráli. „Celkově to bylo z naší strany nezvládnuté utkání ve všech ohledech. Soupeř trestal naše hrubé chyby a zaslouženě vyhrál," dodal k zápasu zklamaný hrající sportovní manažer Valašského Meziříčí Petr Dvořák.

Branky a asistence: 9. Mach (Červenka), 11. Tomášek (Čintala), 17. Kowalczyk (Marek, Sluštík), 23. Mach (Kowalczyk, Sluštík), 50. Hrubý (Poruba, Kowalczyk), 53. Sluštík (Mach, Marek) – 15. Brunec (Fojtík, Vrba), 22. Varga (Kubo, Báchor), 24. Kývala (Báchor, Dvořák).

Val. Meziříčí: Plšek – Mikel, Pernický, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš, Varga – Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga, Hlaváč, Studený, Fojtík. Trenér Čechmánek.

Zbývající zápasy 34. kola: Nový Jičín – Šumperk 2:3, Poruba – Technika Brno 8:2.

1. Vsetín 29 25 2 0 1 1 145:65 80
2. Poruba 31 15 5 0 4 7 138:101 59
3. Šumperk 30 12 5 0 3 10 116:106 49
4. Hodonín 29 13 3 0 2 11 115:107 47
5. Opava 30 13 0 0 4 13 86:97 43
6. Kopřivnice 30 10 2 0 3 15 115:130 37
7. Nový Jičín 30 11 0 0 3 16 91:104 36
8. Valašské Meziříčí 31 10 2 0 2 17 87:113 36