„Sice jsme prohrávali podruhé v sérii, ale jsme rádi, že jsme to urvali. Je to play-off, to se stává, když jsou zápasy rychle po sobě. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ oddechl si po další infarktové bitvě Březina.

Ve třetím zápase Prostějov totiž využil dvě ze tří přesilových her a stejnou zbraň uplatnil také v první třetině včerejšího duelu, kdy početní výhodu proměnil ve vedoucí branku Račuk.

Vsetín měl opět probuzeného střelce. Po Šilhavém to byl ve čtvrtém zápase Březina, který během tří minut dokonale otočil kormidlem zápasu.

Skvělou osmiminutovku završil třetí brankou Jonák a nic nenasvědčovalo tomu, že během šestnácti sekund Vsetín ještě před koncem druhé třetiny přijde o dvoubrankový náskok. A byli u toho střelci Prostějova ze třetího zápasu Dvořáček se Starým.

„Nahecovali jsme se, věděli jsme, že není konec. A když budeme hrát naši hru, budeme makat, tak se to obrátí a vyhrajeme. Za každou cenu jsme chtěli tady bod urvat,“ vykládal Březina.

V poslední třetině ani v prodloužení se to však Vsetínu ještě nepodařilo. Naopak Prostějov hrál přesilovku, kterou neproměnil.

„Bylo to těžké, nebudu hodnotit, jestli to bylo nebo nebylo na trest, každopádně nás vyloučili. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ oddechl si Březina.

Na řadu tak přišly nájezdy. Domácí v nich Šelepněva nepokořili, naopak na druhé straně byli Březina se Slováčkem a poslali Vsetín domů na Valašsko s postupovým mečbolem do semifinále.

„Byli jsme na tom dobře fyzicky, určitě jsme nestrádali. Bylo to jen o nás. I když soupeř je kvalitní, zápasy to jen vypovídají. Je to vyrovnané. Vždyť třikrát šly utkání do prodloužení a teď až do nájezdů. Rozhodují maličkosti,“ ví Březina, který už v pátek bude hrát o ukončení série a postupu mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

„To by byl nejlepší scénář. Budeme se snažit sérii ukončit. To je jasné,“ vzkázal Březina.

Lapač bude opět na nohou.

PROSTĚJOV – VSETÍN 3:4 PO SAM. NAJ. (1:0,2:3,0:0-0:0)

Stav série: 1:3

Branky a nahrávky: 13. Račuk (Žálčík, Dvořáček), 40. Dvořáček (Žálčík, Hanták), 40. Starý (Divíšek, Nouza) – 30. Březina (Pechanec), 33. Březina (J. Drtina, Kopta), 38. Jonák (Rob, Teper), rozh. náj. Březina. Rozhodčí: Čech, Sýkora – Štofa, Beneš.

Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Mikliš, Havlík, Bažant – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec. Trenér Vykoukal.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Hořanský, Pitule, Hryciow. Trenéři Dopita a Jenáček.

Ostatní výsledky: Havířov – České Budějovice 3:4 (stav série 1:3), Litoměřice – Jihlava 3:6 (stav série 1:3), Přerov – Kladno 2:1 (stav série 1:3).