„Oba se ze společného působení v Saipě, tak to budou mít u nás oba na adaptaci snad lehčí. Věříme, že do týmu rychle zapadnou a budou oba posilami do nové sezóny,“ věří jednatel klubu Daniel Tobola.

Někdejší mládežnický reprezentant dohrával sezonu ve druhé nejvyšší švédské lize za Oskarshamn. „Na Mikaela jsme získali velmi dobré reference. Byli jsme opět v kontaktu s naším bývalým brankářem Sasu Hovim, který nám Mikaela také doporučil a poradil i jemu působení na Vsetíně,“ podotkl Tobola.

Kuronen v dresu SaiPy si předloni zahrál i hokejovou Ligu mistrů, kde v osmi zápasech nastřílel tři góly a přidal dvě asistence. V uplynulé sezoně pak za Ilves a Oskarshamn odehrál 49 zápasů s bilancí 7 gólů a 8 asistencí.

„Jedná se o konstruktivního, rychlého útočníka se zkušenostmi s nejvyšší finskou ligou, který i přes nabídky ze Švédska a nejvyšší finské soutěže dal přednost působení na Lapači, což nás velmi těší. Hráč se na působení na Lapači hodně těší, má stále chuť v hokeji ještě něco dokázat, chce vítězit, a to zapadá do naší týmové filozofie,“ dodal Tobola.