Vsetínský Valašský hokejový klub vytěžil v Novém Jičíně maximum z velmi povedeného úvodu. Ve 13. minutě už vedli hosté 3:0. „Podařilo se nám dát rychlé tři branky po chybách soupeře. Pak nás sice soupeř dotáhl dvakrát na jednu branku, ale nám se naštěstí vždy podařilo znovu odskočit,“ konstatoval kouč Vsetína Viktor Hlobil, jenž byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen.

„Nechtěli jsme v žádném případě opakovat propadák z nedělního utkání s Opavou. Věděli jsme, že naprostý základ musí být důsledná a soustředěná obrana. Kluci k tomu přistoupili perfektně a celé utkání příkladně odbojovali. Přesně plnili, co jsme si řekli a výsledek přišel,“ radoval se kouč Hlobil.

Pro Valašský hokejový klub to bylo vůbec první vítězství na ledě soupeře. Před– tím dovezli žlutozelení jen bodík ze Žďáru nad Sázavou za prohru v prodloužení. „Konečně jsme dokázali proměnit příležitosti, které jsme si připravili. To se v minulých utkáních nevedlo vůbec. Věřím, že v tom budeme pokračovat, šest gólů by mělo být vzpruhou pro celý tým,“ dodal kouč. Nyní mají další možnost získat body před vlastními fanoušky. V neděli od 17 hodin přivítají žlutozelení Na Lapači Velké Meziříčí.