Totálně se nevedlo Valašskému Meziříčí, které ve skupině B (o 7.-12. místo) zcela vyhořelo v Hodoníně a jeho šance na postup do play off jsou tak již v teoretické rovině.

HODONÍN – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 11:4 (4:1, 2:1, 5:2)

V tabulce devátí hokejisté Valašského Meziříčí potřebovali v Hodoníně nutně bodovat, aby se přiblížili na dostřel dvojici Opava-Hodonín, která drží poslední dvě play off místa. Jenže utkání se Bobrům fatálně nepovedlo a odvezli si z jihu Moravy ostudnou nakládačku. Už po první třetině vedli domácí Drtiči 4:1, po čtyřiceti minutách pak 6:2. Nakonec inkasovali Valaši celkem jedenáctkrát. Bobři tak svoje šance na postup do play off fakticky zcela pohřbili.

Branky a nahrávky: 4. Hoza (Beňa), 8. Peš (Flamík, Jurásek), 11. Hoza (Kuba, Tomášek), 18. Kuba (Hoza, Tomášek), 27. Jurásek (Flamík, Peš), 30. Flamík, 41. Flamík (Rehuš, Jurásek), 47. Barták (Korotvička, Miklík), 48. Barták (Vaškovič), 50. Jurásek (Hoza), 51. Jurásek (Flamík) – 17. L. Bacul, 29. L. Bacul (R. Bacul), 43. Vašut (Balga), 48. Musil (Balga, Mir. Varga). Val. Meziříčí: Krumpoch (47. Mocek) – Blažek, Dvořák, Vašut, Palík, Mikel, Musil – Bokroš, Balga, Martiník, Matějný, L. Bacul, R. Bacul, Mir. Varga, Tatarčík, Mar. Varga, D. Varga, Matuštík.

Další výsledky 34. kola skupiny B: Frýdek-Místek – Technika Brno 3:2sn, Opava – Břeclav 5:1.

SKUPINA C

VSETÍN – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Hokejistům Vsetína k jistotě záchrany druhé ligy stačil v utkání 32. kola jeden bod. S regionálním rivalem , v jehož barvách nastoupilo hodně ex-vsetínských borců, však Valaši Na Lapači získali body všechny tři. Po první třetině sice ještě vedli hosté, ale prostřední část vyšla skvěle domácím, kteří ji vyhráli 4:1 a nasměrovali se tak k důležitému vítězství. V závěru to bylo sice ještě obrovské drama a hosté sahali po remíze, ale Valaši cenné vítězství a tím i druholigovou příslušnost na další sezonu uhájili.

Branky a nahrávky: 4. Vítek, 26. Vítek (Vaněk), 30. Ševčík (Brynecký, Žabčík), 31. Vítek (Vaněk), 33. Kajaba (Valigura, Vítek), 46. Valigura – 5. Knebl (Mikeš, Sakrajda), 10. Mikeš, 22. Sladký (Mikeš, Sakrajda), 46. Knebl (Mikeš , Sladký), 58. Sakrajda (Matula). Vsetín: Plšek -Farda, Žabčík, Spitzer, Pelc, Zelenka, Zelenka, Zavrtálek – Tesařík, Ševčík, Vaněk, Brynecký, Valigura, Vítek, Kajaba, Korčák, Rufer, Klimek, Kubo, Plachtovič. HC Uherské Hradiště: Kůdela – Šudoma, Pšeja, Sladký, Vodák, Karpíšek, J. Rapant, Kystýnek, Matula, Knebl, Piluša, Mikeš, Andrýsek, Sakrajda, Antonovič, Kotačka, Němec, Kundera, Červenka.

13. Vsetín 29 9 1 0 1 18 80:115 30
14. Uherské Hradiště 30 6 0 0 6 18 78:149 24
15. Uničov 29 5 1 0 1 22 90:176 18

Výsledky skupiny A: Šumperk – Přerov 4:2, Prostějov – Nový Jičín 3:2. Havířov – Orlová 3:4. (mha)