Vsetín – Prostějov 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Konečný stav série: 4:3

Vsetín měl výborný vstup do zápasu a v 7. minutě využil přesilovku přesným zakončením z bekhendu Rob. V 11. minutě kotouč ve středním pásmu zachytil Březina a vinou chybného střídání Jestřábů se dostal do přečíslení dva na jednoho společně s Koptou.

Vsetín měl k dobru rázem náskok dvou branek. Vsetín byl lepší, ale Neužil Koptovi se Šilhavým již nepovolil skórovat. Vsetínu šly přesilovky a po šikovné teči zvyšoval z kraje druhé třetiny na 3:0 Jonák. Jenže Jestřábi zápas nezabalili. Využitím dvou přesilových her to bylo rázem o jednu branku.

A přišel definitivní zlom v zápase. O pouhých devět sekund pro Račukově brance na 3:2 dal branku Kucharczyk a Vsetín získal do poslední třetiny velkou psychologickou výhodu. V poslední třetině byl Vsetín stále navrch. Kucharczyk s Theoretem proti Neužilovi neuspěli, ale po perfektním uvolnění do Březiny proměnil na 5:2 sólový nájezd Kopta.

Prostějov odvolal brankáře a hrál vabank. V čase 59:21 potvrdil vsetínský postup do semifinále gólem do prázdné branky Šilhavý. Vsetín tak naplnil cíl, který si vytyčil před sezonou a o možnost účasti v extraligové baráži vyzve českobudějovický Motor. Série startuje v pátek na Lapači od 17:30.

„Rozhodující utkání bylo těžké hlavně po psychické stránce, ale moc nám pomohly dvě branky do jedenácté minuty, které nás uklidnily. Prostějov se dostal do hry díky přesilovkám, ale klíčem k pozdější naší výhře byl fakt, že jsme za stavu 3:2 ihned brankově reagovali. Hosté to nevzdali. Bylo celou sérii výborným soupeřem, ale my jsme jejich snahu o korigování ustáli a dalšími dvěma brankami jsme potvrdili velmi cenný postup,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 7. Rob (Pechanec, Teper), 11. Březina (Šilhavý), 22. Jonák (Slováček), 34. Kucharczyk, 56. Kopta (Březina), 60. Šilhavý (Pechanec) – 29. Hanták (Divíšek, Račuk), 34. Račuk (Dvořáček, Žálčík). Rozhodčí: Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 10:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4670.

Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček, Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Šilhavý, Kopta – Vítek, Pitule, Karafiát. Trenéři Dopita a Jenáček.

Prostějov: Neužil – Havlík, Čáp, Žovinec, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Bažant – Krejčiřík, Račuk, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – Starý, Divíšek, Nouza – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš. Trenér Vykoukal.