Skvělým výkonem táhl svůj tým hrdina posledních zápasů gólman Hromada. Blízko bodům byli Bobři z Valašského Meziříčí, ale s Přerovem nakonec nebodovali.

VSETÍN – OPAVA 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Vsetínští chtěli před svými fanoušky dát zapomenout na nepovedené předchozí utkání v Břeclavi a hlavně se vytáhnout na tým, který zatím v nové sezoně neprohrál. Obojí se bohatě podařilo a stadion Na Lapači se bavil dobrým hokejem a hlavně plným bodovým ziskem pro domácí tým. Tak ideální ale všechno pro Vsetín nebylo.

„Přestože jsme po první části vedli 2:0, to nebylo vůbec dobré. Vedli jsme se štěstím a hra v první třetině nebyla dobrá. Také jsme si o tom museli v kabině důrazně promluvit," podotkl trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Přestávková domluva zřejmě zabrala, protože Vsetín přidal v prostřední části další dva góly a prakticky tak rozhodl o osudu utkání. Konečná výhra 5:1 byla věrným obrazem dění na ledě.

„Chtěli jsme se zahojit po pokaženém předchozím duelu v Břeclavi, kde jsme ještě po dvou třetinách vedli a nebrali ani bod. Tentokrát to, až na první třetinu, byl dobrý výkon. Kluci dobře bránili, v útoku se prosadila druhá a hlavně čtvrtá formace, takže určitě spokojenost," doplnil k vítěznému duelu Hlobil.

Branky a nahrávky: 12. Kolařík (Mikšovský, Haloda), 20. Haloda (Kolařík, Hrazdira), 32. Daněk (Hruška, Slováček), 38. Slováček (Zuzaník), 48. Hurtík (Slováček) – 58. Měch (kysela, Galvas). Rozhodčí: Koliba – Štěpán, Mikler. Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Hryciow, Báchor, Zuzaník, Tichý – Zúbek, D. Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira, Kolařík – Kubo, Podešva, D. Vítek – Slováček, Daněk, Hruška.

Valašské Meziříčí – Přerov 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Bobři chtěli přidat k zatím jediné výhře sezony další, ale na body tentokrát těsně nedosáhli. Přerov vyhrál díky dvěma gólům z první třetiny. Jedinou branku Meziříčí dal Slovák necelé dvě minuty před koncem. Na vyrovnání už domácím nezbyl čas. Utkání se tak kouči Janu Vavrečkovi nehodnotilo moc dobře.

„Nemůžu klukům nic vyčíst. Bojovali, dřeli, určitě nejvíce v posledních zápasech. Ale bohužel to na body nestačilo," uvedl po utkání Jan Vavrečka. Podle něj se klíčové události udály v prostřední části.

„Na konci druhé třetiny jsme měli dvě velké šance na snížení, ale ani jednu jsme nedali. To bylo pro další vývoj velmi důležité. Náš gól přišel až příliš pozdě, aby se s tím ještě dalo něco udělat. Musíme si bojovnost z tohoto zápasu vzít o do dalších kol," dodal Vavrečka.

Branky a nahrávky: 59. Slovák (Kuchta, Šimek) – 7. Dostálek (Osina, Goiš), 13. Šebek (Sakrajda, Procházka). Rozhodčí: Obadal – Novák, Smilek Vyloučení: 5:5. Využití:0:0 Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Bobři Val. Meziříčí: Vydržel – Finkes, Fišera, Mikel, Šimek, Tomiga, Zábojník, Valentík, Baroš, Kundrátek, Martiník, Randýsek, Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D., Varga Mar., Kuchta, Matějek

Další výsledky: Karviná – Frýdek-Místek 3:2, Poruba – Hodonín 9:3, Technika Brno – Břeclav 8:0. (mha)

1. Opava 6 5 0 0 1 25:15 15
2. Poruba 7 4 1 0 2 27:18 14
3. Vsetín 6 4 0 1 1 18:11 13
4. Břeclav 6 4 0 0 2 21:20 12
5. Hodonín 7 3 1 1 2 22:22 12
6. Technika Brno 6 3 1 0 2 21:11 11
7. Přerov 7 3 1 0 3 13:14 11
8. Nový Jičín 6 2 0 1 3 17:19 7