PROSTĚJOV – VSETÍN 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0) v prodloužení

Stav série: 1:0

Vyrovnané utkání neslo po celou dobu všechny známky vyřazovacích bojů, oba týmy se velmi usilovně soustředily na plnění defenzivních úkolů, velmi důležitými osobami pak byli brankáři. Jak domácí Sedlář, tak hostující Hromada předvedli celou řadu výborných zákroků a byli svým týmům oporami. Za celých šedesát minut základní hrací doby pustili oba gólmani za svá záda jen po jednom puku, rozhodnutí přišlo až v následném prodloužení, které se v play off hraje na deset minut. V něm za delší konec tahal Prostějov. Svého soupeře ve čtyřech přitlačil, ale cestu za brankáře Hromadu stále najít nemohl.

Když už to vypadalo, že o vítězi budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, ujel vsetínským bekům Martin Stejskal, jeho střelu ještě stihl gólman vyrazit, ale na dorážku Iva Peštuky z druhé vlny už dosáhnout nemohl. Důležitou první výhru série tak urvali domácí Jestřábi. „Ze začátku jsme se trochu potýkali s přemotivovaností, ale časem se to zklidnilo a do žádných větších šancí jsme domácí nepouštěli,“ hodnotil první díl čtvrtfinále kouč Vsetína Viktor Hlobil. Jeho tým byl ve hře vítězství skoro sedmdesát minut, nakonec ale v prodloužení padl. „Bohužel se nám to nepovedlo dovést do vítězného konce, ale kluci tady dneska odvedli kus poctivé práce. Věřím tomu, že odveta bude zase na naší stranědoplnil Hlobil.

Branky a nahrávky: 2. Čuřík (Osina), 68. Peštuka (Stejskal) – 14. Heš (Zúbek). Vsetín: Hromada – Farda, Heš, Spitzer, Bezuška, Pelc, Hoďa, Žabčík, Mečiar – Zúbek, Vaněk, Sprušil, Korčák, Ó. Hruška, P. Hruška, Holík, Bessonov, Kajaba, Dědek, Hambálek.

KARVINÁ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Stav série 1:0

Po základní části sedmí Bobři určitě v sérii s Karvinou nejsou za favority, ale hned v úvodu série soupeři řádně zatopili. Valaši ve Slezsku dvakrát vedli, ale ve třetí části se favorit prosadil a zařídil si tak vedení v sérii 1:0. Klíčové okamžiky se odehrály vždy v početní převaze domácích. „Myslím, že jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Bohužel ve třetí třetině domácí potrestali dva naše zbytečné fauly. Karviná prostě tyto situace umí zvládat a zase se to potvrdilo,“ hodnotil úvodní bitvu čtvrtfinále trenér Valašského Meziříčí Jaroslav Stuchlík.

V pondělí se čtvrtfinále přesouvá na Valašsko, od 18 hodin se ve Valašském Meziříčí hraje druhý zápas. Recept na úspěch je podle kouče Bobrů stále stejný a jasně daný. „V Karviné jsme ztratili dobře rozehraný zápas kvůli faulům a inkasovaným gólům v oslabení. Z toho jasněn plyne, že pokud se neukázníme a stále budeme soupeři nabízet přesilovky, tak to nepůjde. Z toho se musíme poučit,“ ví kouč Stuchlík.

Branky a nahrávky: 8. Luka (Holuša, Tomis), 25. Ivan (Štefanka), 41. Javín (Mikšan, Moravec), 57. Studený (Ivan, Luka) – 1. Haas (Růčka), 11. Vašut (Vodný, Haas). Val. Meziříčí: Vlachýnský – Růčka, Vašut, Hartmann, Musil, Ovšák, Blažek, Mikel – Ambruz, Mir. Varga, Bokroš, Haas, Vodný, Knebl, Martiník, Černý, D. Varga, Voznica, Balga.

Další výsledky: Přerov – Opava 6:3 (stav série 1:0), Havířov – Frýdek-Místek 4:1 (1:0).