Fantasticky vstoupil do semifinále i druhý valašský zástupce Vsetín, který vyhrál senzačně na ledě vítěze a největšího favorita soutěže Šumperka. Druhá utkání se hrají zítra večer v Orlové a ve Vsetíně.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ORLOVÁ 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Stav série: 1:0

Domácí, kteří nastoupili bez zraněného útočníka Sochorka (třísla), začali výborně a po první části vedli 2:0. Pak sice hosté snížili na rozdíl jedné branky, ale to bylo z jejich strany vše. Po druhé třetině už vedli Bobři 5:1 a bylo prakticky hotovo.

„Jsme moc rádi, že jsme odstartovali sérii takto v pohodě. Důležitý byl dobrý úvod, konečně jsme se vyvarovali prvního inkasování,“ pochvaloval si trenér vítězů Roman Sedlák.

Bobři před plným stadionem nakročili do historicky prvního finále fantasticky a hned v prvním střetnutí série hrané na tři vítězství ukázali svoji sílu. „Podržel nás jako v poslední době pokaždé brankář Jirkův. Navíc jsme rádi, že se o góly postaraly všechny formace,“ dodal Sedlák.

Branky a nahrávky: 3. P. Dvořák (Matějný), 9. Šebesta (Martiník, D. Varga), 28. Martiník (Šebesta), 33. Vaněček (Matějný, P. Dvořák), 40. Matějný (Růčka), 42. Šebesta (Zrník, Krisl), 55. Matějný (P. Dvořák), 60. D. Varga (Šebesta) – 22. Hoďa (Studený, Potočný). Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. Diváci: 1000. Val. Meziříčí: Jirkův – Zientek, Krisl, Zrník, Růčka, Blažek, O. Dvořák – Martiník, D. Varga, Šebesta – L. Bokroš, Vaněček, Kratěna – Tatarčík, P. Dvořák, Matějný.

ŠUMPERK – VSETÍN 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Stav série: 0:1.

Poté, co šokoval postupem přes Hodonín, pokračuje Vsetín na vítězné vlně. Tentokrát si vyšlápl na největšího favorita soutěže. Vítěznou branku dal nahozením od vlastní modré čáry hostující útočník Štraub v neuvěřitelném čase 59.59.

„Jsme naprosto spokojení. Tak šťastný gól v tolik důležitém zápase jsem ještě nikdy nezažil. Pepa to zkusil tři vteřiny před koncem nahodit na gólmana Maláče, a tomu puk propadl mezi betony,“ popsal neuvěřitelný moment zápasu kouč Vsetína Viktor Hlobil.

„Jinak si kluci zaslouží absolutorium. Makali úplně nadoraz, padali do střel, prostě parádní výkon,“ radoval se Hlobil.

Branky a nahrávky: 53. Hulva (Stejskal) – 18. Pšeja (Šimek, Matula), 60. Štraub.