V pondělních druhých zápasech čtvrtfinále východní skupiny prohráli doma Bobři s Karvinou i Vsetín s Prostějovem. Ve středečních třetích duelech na ledech soupeřů budou Valaši čelit mečbolu soupeře.

VSETÍN – PROSTĚJOV 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Stav série: 0:2

Vsetín, který v prvním duelu prohrál v Prostějově až v prodloužení, začal doma před slušně zaplněným zimákem aktivněji, ale branku z úvodního tlaku nevytěžil.

Pak se domácím podařilo přežít oslabení tří proti pěti a naopak sami v klasické početní převaze pěti proti čtyřem udeřili jako první. V prostřední části však přebrali brankové otěže hostující Jestřábi. Jedním z klíčových okamžiků zápasu byla přesilovka domácích v polovině utkání.

„Namísto abychom šli do vedení 3:1 jsme si nechali dát hloupý gól na 2:2. Toto považuji za zlomový moment celého utkání. Navíc jsme nebyli produktivní v zakončení, v tom byl Prostějov účinnější,“ uvedl po zápase zklamaný kouč Vsetína Viktor Hlobil.

Pak už úřadoval Na Lapači především forvard Prostějova Jakub Čuřík, který zařídil třetí i čtvrtou branku hostů. Jestřábi, které hodně podržel gólman Sedlář, si tak odvezli z Lapače důležité vítězství, které jistili v power play Vsetína.

„Je to pro nás dost smolný zápas. V první třetině jsme přežili oslabení tří proti pěti. Tentokrát se bohužel nepotvrdilo, že kdo ubrání tuto přesilovku, tak vyhraje zápas. Šancí jsme měli dost, ale prostě to tentokrát nevyšlo. Ve středu nemáme co ztratit, dáme do toho všechno,“ dodal domácí kouč Hlobil.

Branky a nahrávky: 19. Spitzer (Heš), 26. O. Hruška (Vítek), 41. Vaněk (Sprušil, Zúbek) – 22. Žajgla (Ševčík, Mikšovský), 30. Duba (Doseděl), 37. Čuřík (Kolibár), 49. Čuřík (Šebek, Osina), 60. Stejskal (Peštuka).

Vsetín: Hromada – Farda, Heš, Spitzer, Žabčík, Pelc, Hoďa, Zúbek, Vaněk, Sprušil, Korčák, O. Hruška, Vítek, Kozák, Bessonov, P. Hruška, Hambálek, Holík.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KARVINÁ 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Po základní části sedmí Bobři určitě v sérii s Karvinou nejsou za favority, ale stejně jako potrápili soupeře na jeho ledě v prvním duelu, tak i tentokrát začali výborně. Hned ve třetí minutě šli brankou obránce Ovšáka do vedení.

Jenže další gól nepřidali, a to bohužel na silnou Karvinou nestačilo. Slezané vzápětí vyrovnali a ještě do první přestávky se urvali na vedení 3:1. když opak navýšili svoje vedení až na 5:1, bylo prakticky rozhodnuto. Stejně jako Vsetín atak budou i Bobři ve středu čelit mečbolu soupeře.

Branky a nahrávky: 3. Ovšák (Dostál, Ambruz), 44. Bokroš (Mar. Varga, D. Varga), 52. Ambruz (Vašut, Ovšák) – 7. Ivan (Novák, Holuša), 17. Hegegy (Ivan, Studený), 20. Moravec, 31. Ivan (Studený, Luka), 41. Javín (Samiec), 60. Luka.

Val. Meziříčí: Vlachynský – Hartmann, Musil, Ovšák, Růčka, Vašut, Blažek, Mikel, Ambruz, Mir. Varga, Bokroš, Černý, Vodný, Haas, Knebl, Dostál, Balga, Rác, D. Varga, Mar. Varga, Voznica.

Další výsledky: Opava – Přerov 2:1 (stav série 1:1), Frýdek-Místek – Havířov 0:10 (0:2)