„Jsem rád, že to všechno vyšlo, že jsme si se Vsetínem vyhověli a že tu strávím další sezonu. Doufám, že to bude minimálně stejně dobrá sezona jako byla ta minulá. Samozřejmě hrozně se těším na fanoušky, až vyjedeme k prvnímu zápasu. Těším se na jejich skvělou podporu, jakou předvedli v minulé sezoně, a jsem moc rád, že mohu pokračovat na Vsetíně,“ vypověděl Machala ke svému pokračování u vítěze loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Machala přišel na Valašsko před koncem přestupového období. Okamžitě se zapsal mezi tahouny mančaftu, diváky především zaujal svoji rychlostí.

Ondřej Machala si prošel otřesem mozku i problémy s rameny: „Když jsme postoupili do extraligy, tak jsem měl dobře našlápnuto, poté jsem však prodělal tři operace. Po té poslední to bylo nejtěžší, hlavně na hlavu. Dlouho jsem se s tím trápil.“
Bývalý talent překonává nástrahy: Machala o derby, Litvě i zraněních

25letý útočník v dresu Vsetína nakonec naskočil do 28 zápasů, ve kterých zapsal 14 gólů a 8 asistencí, celkově tedy 22 kanadských bodů.

V posledních dnech se u šikovného útočníka spekulovalo, že by mohl přejít ke zlínským Beranům. Tato varianta však padla – Machala prokázal loajalitu a ve Vsetíně zůstane také v ročníku 2024/2025.