„Z naší strany to byl špatný zápas, měli jsme uhrát povinné body. Potřebujeme se srovnat do systému, režimu a nastartovat část, kdy budeme ve větší pohodě. V sezoně jsou i takové zápasy,“ shrnul duel smutný asistent trenéra Valachů Luboš Rob starší.

Diváci na Lapači se dočkali gólu až ve druhém dějství, podruhé v letošním ročníku Chance ligy se prosadil obránce Ďurkáč, vzápětí ve velké šanci neuspěl Jonák.Rysům se brzy podařilo srovnat. Hosté navíc na začátku třetí části utkání využili početní převahu, tři a půl minuty před koncem už šli do dvoubrankového vedení. Za domácí korigoval Klhůfek.

Vsetínští hokejisté se po neúspěšném středečním výsledku propadli na třetí místo, na druhé Litoměřice ztrácí jeden bod. Na suverénní Porubu už bodů šestnáct. 

Chance liga, 23. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC Frýdek-Místek 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Ďurkáč (A. Koláček, Larsen), 60. Klhůfek – 26. Martynek (Marosz, Haman), 43. Cedzo (R. Veselý, Haas), 57. Haas (Svačina).

Střely na branku: 31:18. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Svoboda, Šudoma – Malý, Mikšík. Diváci: 1890.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Ďurkáč, Š. Jenáček, Smetana (A), Kojo, Larsen, Ondračka – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Dědek, Hořanský – Jandus, Kern, Š. Bláha – Kubiš, Kratochvil, A. Koláček.

HC Frýdek-Místek: Mokry (30. Švančara) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Urbanec (A), Homola, Hrachovský – Svačina, Haas, Cedzo – Martynek, Marosz, Doktor – R. Toman, R. Veselý, Ramik – Macháček, Šuhaj, Geidl.