„Celé to odstartovala první třetina. Připravovali jsme se na něco jiného, než co domácí předvedli, ze čtyř střel nám navíc vstřelili dva góly. Bohužel jsme tam nebyli v pohybu,“ zlobil se po utkání asistent trenéra Valachů Luboš Rob starší.

Vsetínští hokejisté se po třech výhrách v sobotním duelu dostali do dvoubrankového manka už po necelých deseti minutách. Do konce úvodní části se snížení nedočkali.

Zkraje druhého dějství valašského brankáře Romančíka zachránila tyč. Vsetínští krátce poté poprvé v zápase po rychlé akci skórovali. Domácím v početní převaze vrátil vedení Frömel, za Valachy do konce třetiny korigoval Kern. Závěrečné dějství odstartovalo pomaleji, o to víc poté gradovalo! Frömel nejprve v samostatném úniku zamítl návrat dvougólového náskoku Třebíče, hosté posléze srovnali z přesilové hry. Domácí v 53. minutě znovu vedli, bojovní Valaši ale opětovně vyrovnali.

„Od druhé třetiny jsme pohyb s domácími srovnali a když jsme prohrávali, vždy jsme byli schopni brankový rozdíl dorovnat. I tak si myslím, že jsme Třebíči tři branky úplně zbytečně darovali, což nás stálo výhru,“ mrzelo Roba.

Finální direkt zakončil vítěz loňského ročníku základní části v čase 59:15, kdy se o vítěznou trefu postaral Michálek.

„O to víc nepříjemné to je, když zápas ztratíte v poslední minutě zápasu. Navíc se čtyřmi vstřelenými brankami by se mělo venku vyhrávat,“ dodal po střetnutí zklamaný Luboš Rob.

Vsetínští hokejisté i přes prohru zůstávají na druhém místě Chance ligy.Už tuto středu se znovu představí na domácím na Lapači, kdy budou hostit předposlední Slavii Praha. Duel začne tradičně v 17 hodin.

Chance liga, 27. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč – VHK ROBE Vsetín 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Bittner (Dočekal, Bořuta), 9. Psota (Dočekal, Vodička), 33. Frömel (Ferda, Bořuta), 53. Michálek (Ondráček, Ferda), 60. Michálek (Ferda, Ondráček) – 27. Rob (Jonák), 37. Kern (Š. Jenáček, Dědek), 48. Jonák (Klhůfek, Larsen), 56. Kern (Staněk).

Střely na branku: 27:22. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Rozhodčí: Petružálek, Kosnar – Jindra, Kleprlík. Diváci: 991.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Michálek, Vodný – Frömel, Kučera, Ondráček – Michalčuk, Maty. Svoboda, Matě. Svoboda.

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Larsen, Staněk, Smetana (A), Š. Jenáček, Ďurkáč, Ondračka – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Dědek, Kubiš – Jandus, Kern, Hořanský – Vaňo, Kratochvil, Š. Bláha – Holec.