VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – TECHNIKA BLANSKO 4:3 V PRODLOUŽENÍ (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Valaši byli jasní favorité utkání, ale na ledě to tak po většinu zápasu vůbec nevypadalo. Technika podala sympatický výkon, vyrovnala se Bobrům v bruslení a hlavně dokázala využít svoje šance. Valaši dvakrát prohrávali, ale pokaždé dokázali srovnat. Před druhou přestávkou šli Bobři poprvé v zápase do vedení. Do prodloužení poslal duel hostující Fischer pět minut koncem. V nastaveném čase rozhodl o extra bodu navíc pro Meziříčí kapitán Šebesta. „Zápas se nám příliš nevydařil. Myslím, že se projevila i týdenní přestávka, klukům chvíli trvalo, než se dostali do obvyklého tempa,“ hodnotil zápas kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák. Jeho svěřenci nakonec proti nepříjemnému soupeři urvali v prodloužení devátou výhru v řadě. „Zápas jsme si sami trošku komplikovali zbytečnými vyloučeními. Nakonec jsme za ten bod určitě rádi. Ještě se možná bude v konečném účtování bude hodit,“ dodal Sedlák.

Branky a nahrávky: 4. P. Dvořák (Matějný, Růčka), 30. Matějný (Růčka), 38. Lhotský, 65. Šebesta (Sochorek) – 2. Úlehla (Hrůza), 24. Šindelář (Úlehla), 56. Fischer (Benýšek) Rozhodčí: Mrkva. Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Růčka, Vnenk, Krisl, Ovšák, Vašut – Šebesta, Sochorek, Brunec – Matějný, P. Dvořák, Lhotský – Tatarčík, Kovář, Bokroš.

BŘECLAV – VSETÍN 8:7 V PRODLOUŽENÍ (4:3, 1:3, 2:1 – 1:0)

Neobyčejná přestřelka nakonec skončila šťastně pro domácí celek. Již první třetina, ve které padlo sem branek, naznačila, že to bude neobyčejný zápas. Domácí ji vyhráli 4:3 a v obou brankách došlo od druhé třetiny ke změně. Do vsetínské se postavil poprvé od poloviny ledna Lukáš Plšek.

Vsetín ještě po dvou třetinách vedl 6:5 a v 50. minutě 7:5, ale domácí ještě stihli srovnat a ve druhé minutě prodloužení rozhodli o vítězství. „Je strašná škoda, že jsme neudrželi vedení 7:5, které jsme měli ještě sedm minut před koncem,“ litoval nešťastného závěru kouč Vsetína Juraj Jurík. „Šestý gól jsme dostali ve hře čtyři na čtyři a vyrovnávací branku jsme inkasovali v oslabení. V prodloužení nás rozhodčí poslal do třech. Domácí byli z toho závěru základní doby v takové gólové euforii a přesilovku využili,“ pokračoval Jurík.

Přestože dal Vsetín sedm gólů, z Břeclavi si nakonec odvezl jen jeden bod. Kouč hostů musel dlouho pátrat v paměti, zda si pamatuje podobnou střelnici. „Kdysi dávno jsem zažil zápas, který skončil 9:9. Ale z poslední doby si nic podobného nepamatuji. Občas se ale takové zápasy prostě stávají. Bylo z obou stran hodně divoké a hrálo se nahoru dolů. Pro diváky to jistě bylo výborné utkání, ale pro nás trenéry určitě tolik ne,“ pousmál se kouč Jurík.

Branky a nahrávky: 2. Karný (Prachař), 8. Prachař, 15. Prachař (Dora), 19. Nekvasil, 34. Novosad (Prachař), 53. Karný (Pelán, Sedláček), 58. Sedláček (Mráz), 62. Gajda (Zapletal) – 4. Hrňa, 9. J. Tesařík, 18. Ondráček, 23. Sýs (Plachtovič), 29. Knebl (Sýs, Ondráček), 33. Mokrejš, 50. J. Tesařík (Matula). Vsetín: Hromada (21. Plšek) – Rajnoha, Vodák, Kapr, Matula, Farda, J. Tesařík – Mokrejš, Klabačka, Ondráček – Vaněk, Sakrajda, Hrňa – Sýs, Knebl, Plachovič – D. Tesařík.

Další výsledky: Hodonín – Opava 8:1, Uničov – Frýdek-Místek 3:5, Orlová – Přerov 3:2, Prostějov – Nový Jičín (neděle).