Valaši v nadstavbové části ještě neprohráli a tuto sérii chtěli prodloužit i na jihu Čech. V úvodu zápasu také byli výrazně aktivnější. Jihočeši se nedostali do hry ani ve dvou přesilových hrách. Při té druhé navíc hostující Jonák po rychlém úniku nastřelil tyč Strmeňovy branky.

Motor se dlouho nemohl dostat do tempa a ani přesilovky mu vůbec nevycházely. Strmeň ještě skvělým zákrokem vychytal gólovku Hořanského, ale v 17. minütě už poprvé kapituloval. Další okénko v domácí obraně využil Pechanec a Tůma po jeho akci dorážel na 0:1.

V závěru třetiny měli Jihočeši obrovské štěstí a podařilo se jim vyrovnat. Vsetínský gólman Bláha se vypravil pro puk za svou branku, ale ten se od nerovnosti na mantinelu odrazil přímo před ní. Lehčí gól Miroslav Holec možná ve své kariéře ještě nedal.

Prospalova družina se moc nezvedla ani po změně stran. Domácí přežili hodně dlouhou přesilovku Vsetína pět na tři a poté si dvojnásobnou početní výhodu zkusili sami. Borci ve žlutých dresech rozebrali bránící trojici a Doležal bombou z voleje zajistil svému týmu poprvé v utkání vedení.

Další gól po střele Pýchy navíc rozhodčí Motoru neuznali kvůli spornému postavení útočícího hráče v brankovišti. Mladík Beránek pak rozvášnil vyprodanou Budvar arénou vítěznou bitkou s Hryciowem. Pro oba ale také zápas předčasně skončil.

Třetího gólu se Jihočeši dočkali ve 36. minutě, kdy svůj důraz na soupeřově brankovišti opět prokázal Veselý a zvýšil na 3:1. Byla to třetí využitá přesilovka ze strany Motoru.

Rozhodnuto ale ještě nebylo. Vsetínský Březina nastřelil tyč a Kucharczyk rovněž v početní výhodě snížil opět na rozdíl jediného gólu.

Závěrečná část hry přinesla bitvu o každý centimetr ledu, ve které už ale měli navrch domácí. Uklidňující čtvrtý gól však nepřicházel a soupeř navíc občas zahrozil z nebezpečných brejků.

Vyrovnání měl na hokejce Gorčík, ale Strmeň odmítl. Pýcha na druhé straně nastřelil břevno a v závěru Vsetín zkusil power play, ale Holec do prázdné branky a po něm Prokeš upravili na konečných 5:2.

Vsetínští hokejisté vstoupí do nového roku 2020 domácím zápasem s Přerovem. Na Lapači se hraje v sobotu 4. ledna.

Motor České Budějovice – VHK Robe Vsetín 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Holec (Zd. Doležal), 30. Zd. Doležal (Kloz, Pýcha), 36. J. Veselý (M. Novák), 59. Holec, 59. Prokeš (Allen) – 17. Tůma (Pechanec, Březina), 40. Kucharczyk (Teper). Vyloučení: 7:12, navíc Beránek (Č. Budějovice) a Hriciow (Vsetín) 5 + do konce. Využití: 3:1. Rozhodčí: Wagner, Souček – Hejl, Podrazil. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 33:29. 

České Budějovice: Strmeň – Pýcha, Allen, Suchánek (A), Pavel, Vydarený, Plášil – Karabáček, Gilbert, J. Veselý – M. Novák, J. Kloz, Babka – Šimánek, Prokeš, Z. Doležal – Christov, Venkrbec, Holec – Beránek.

Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Hryciow, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Pernický – Jonák, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.