Litoměřice 2:0 (1:0,0:0,1:0)

Branky padaly Na Lapači jen na samotném začátku a konci zápasu. Trefy Ráce a Theorety orámovaly bojovné utkání, v kterém se hosté gólově neprosadili. Vsetín vletěl do zápasu jak velká voda a v 15. sekundě již svou druhou možnost přetavil ve vedoucí branku Rác.

Ve 3. minutě mohl srovnat Ščegolkov, ale Gába ukázal, že bude v zápase ve velmi dobré pohodě. V 17. minutě trefil domácí Pechanec tyčku, ale další branky se fanoušci do konce první třetiny nedočkali. Druhá třetina naplno ukázala, že na Lapači se hrálo o důležité body, a proto byla základem zabezpečená obrana.

Litoměřice hrozily svým nejproduktivnějším hráčem Korkiakoskim, ale ten si několikrát vylámal zuby na výborném Gábovi. Lítý boj pokračoval i v poslední třetině. Hosté šáhli ke hře bez brankáře již v čase 56:30. Litoměřice si vytvořily tlak, ale Gába odolal a Theoret třináct sekund před koncem dal do opuštěné klece druhou branku Vsetína.

„Byl to urputný boj. Soupeř bojuje o účast v play-off, my o co nejlepší postavení před vyřazovací částí a o výhodu případných domácích rozhodujících zápasů. Dali jsme rychlou vedoucí branku. Pak jsme měli možnosti, jak vedení navýšit, ale soupeř se stále držel na dostřel a měl také svoje šance. Nás podržel výborný brankář David Gába.

V závěru jsme ubránili dlouhou powerplay a myslím si, že jsme byli o tu jednu až dvě branky lepším celkem. Máme důležité tři body a soustředíme se pouze na další zápas v Benátkách nad Jizerou. Hraje se nyní obden a my chceme v sobotu přivézt tři body,“ řekl k zápasu vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 1. Rác (Hryciow), 60. Theoret (Kucharczyk). Rozhodčí: Hejduk, Jechoutek – Kotlík, Bohuněk.
Vsetín: Gába – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček, Černý, Frolo, Rudl – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Pitule, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský. Trenéři Dopita a Jenáček.

Litoměřice: Michajlov – Marcel, Pavlas, Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Klejna – M. Kadlec, Korkiakoski, Ščegolkov – D. Merta, Svoboda, Voženílek – Jirásek, Štohanzl, J. Dvořák – Kropáček, Sklenář. Trenér Bruk.

Ostatní výsledky: Benátky nad Jizerou – Poruba 2:0, Třebíč – Přerov 2:1 p. p., Frýdek – Místek – Jihlava 2:3 p. p., Havířov – Prostějov 5:2, Kladno – Kadaň 8:2, Litoměřice – Slavia Praha 4:3, Ústí nad Labem – České Budějovice 0:

1. Jihlava ˝52 31 7 3 11 195:111 110
2. Vsetín 51 28 6 2 15 190:140 98
3. Kladno 52 28 4 5 15 182:140 97
4. Č. Budějovice 51 27 6 2 16 165:120 95
5. Přerov 51 25 2 7 17 143:123 86
6. Havířov 52 26 3 1 22 161:136 85
7. Litoměřice 51 25 4 2 20 164:149 85
8. Prostějov 51 23 5 3 20 182:161 82