Meziříčští Bobři si v utkání s Frýdkem-Místkem připsali v sedmém utkání nové sezony již šesté vítězství. Nečekaně se však na něj nadřeli. Hosté byli po celý zápas na dostřel a v závěru byli velmi blízko vyrovnání. Měli dokonce přesilovou hru pěti proti třem, kterou ale nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Soupeř vůbec nepůsobil jako nováček. A když jsme po dobrém úvodu trochu polevili, hned se dostal do tempa a zlobil nás,“ hodnotil utkání trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák. „Obzvláště závěr, kdy jsme byli ve třech proti pěti, byl infarktový. Naštěstí jsme to zvládli a tři body se počítají,“ oddechnul si Sedlák. V dalším kole zajíždí Bobři zítra do Přerova.

Ještě cennější skalp si připsali ve stejném kole hokejisté Valašského hokejového klubu ze Vsetína. Valaši totiž vyhráli na ledě Prostějova, který je sice zatím poslední, ale disponuje velmi silnou soupiskou. Vsetín však utkání zvládl s noblesou. Měl dobrý úvod a vedl 2:0 po první části. Po dvou třetinách to bylo 2:1 pro Vsetín a rozhodnutí přišlo deset minut před koncem. Tam Valaši vklínili do dvou minut dvě slepené trefy a najednou to bylo v 51. minutě již 4:1 pro hosty. V závěru mohl ještě přidat vsetínský forvard Sakrajda pátý gól z trestného střílení, které však neproměnil.

Pro Vsetín bylo vítězství v Prostějově o to sladší, že bylo vůbec první v nové sezoně na ledě soupeře. „Připravovali jsme se na protivníka, který sice je na konci tabulky, ale kádr má ohromně silný. Jsme rádi, že jsme uspěli. Dost nám pomohl dobrý úvod, ale pak jsme si ve druhé části koledovali o problémy. Naštěstí jsme byli disciplinovaní a trpěliví a dvěma rychlými góly na 4:1 jsme definitivně rozhodli,“ ohlédnul se za utkáním 7. kola vsetínský lodivod Viktor Hlobil.

Kouče Valachů těšilo po tříbodovém exportu z ledu Jestřábů především střelecké probuzení jeho svěřenců. V uplynulých čtyřech zápasech totiž Valaši dali třikrát po dvou brankách a jednou dokonce žádnou. „V předchozích zápasech jsme měli velké problémy se zakončením. V každém utkání jsme hráli poměrně dobře a tak, jak jsme si předsevzali. Šancí jsme pokaždé měli na dva zápasy, jenže jsme dali vždy jen dvě nebo méně branek. Tentokrát jsme to konečně trochu protrhli,“ pochvaloval si Hlobil. V dalším kole soutěže přivítají vsetínští hokejisté zítra od 17.30 hodin Hodonín.