Fanoušci jim věří a už se těší, až zase Vsetín ožije hokejem.

„Kádr je dobrý, sezóna bude těžká a finále by nám nemělo uniknout. Myslím, že na postup do extraligy máme,“ zhodnotil stručně pro Deník dlouholetý fanda Oldřich Novák ze Vsetína.

MY SE VRÁTÍME TAM, KAM PATŘÍME

Vsetíňan Jaroslav Zgabaj bude sledovat zápasy přes internetové vysílání v klidu, při pivečku v jedné ze vsetínských hospod. „Chlapi by měli vyhrát doma každý zápas, aby jim nechyběly body. Věřím, že skončí do třetího místa,“ předpovídá.

Na dobré výsledky v přípravných utkáních poukázala Kristýna Tydlačková z Halenkova. „Z osmi zápasů pět vítězných, to je slušné. I dresy máme pěkné, věřím, že budou postupové,“ doufá fanynka.

Na druhou stranu upozorňuje, že stále je v kádru co zlepšovat. „V obraně to vázne, mohla by být rychlejší, stále jim tam někdo chybí. Zatím se jednalo jen o přípravky, uvidíme, jak se kluci předvedou v prvních zápasech základní části. My je samozřejmě budeme podporovat na domácích i venkovních zápasech a budeme s nimi od začátku do konce,“ slíbila.

Podobného názoru je nestor příznivců vsetínského hokeje Martin Dvořák věrný fanoušek, který na zápasy Valachů jezdí až ze Žďáru nad Sázavou. Vyzdvihl brankáře i útok.

„Náš tým letos má na to se vrátit tam, kam patří a to do extraligy. Nejtěžší pro nás bude bojovat s hokejovým svazem, který nám hází klacky pod nohy, ale VHK Vsetín to nezastaví za vysněným postupem, který si celé Valašsko a jeho nejskvělejší fanoušci zaslouží. Hodně štěstí, zdraví a na konci postup k výročí osmdesáti let hokeje na Vsetíně,“ popřál nadšenec, kterému na Lapači nikdo neřekne jinak než „Konvička“.

TOBOLA: CHCEME SI ZAHRÁT FINÁLE

Cíle klubu jsou ty nejvyšší také podle jednatele VHK Vsetín Daniela Toboly.

„Tradičně říkáme, že se chceme každý rok zlepšit. Loni jsme se probojovali do semifinále, letos bychom rádi hráli finále. A když už postoupíte do finále, chcete ho vyhrát. Nebudete k tomu přistupovat tak, že chcete prohrát,“ zafilozofoval. Startu nové sezony se nemůže dočkat trenér vsetínských hokejistů Luboš Jenáček, který připomněl splnění snu při někdejším postupu do první ligy.

„Teď bychom se chtěli porvat o to, aby ten postup byl ještě jeden. Jak skandují naši věrní fanoušci My se vrátíme tam, kam patříme. Žijeme tím, že Vsetín do extraligy patří a chceme to sportovní cestou dokázat,“ prohlásil trenér A týmu.

Jedním dechem dodal. „Je to velký sen pro hráče, vedení, sponzory i naše vynikající fanoušky. Také pro nás trenéry je obrovská motivace se o to porvat a jednoho dne postoupit do extraligy,“ uzavřel Luboš Jenáček.