„My nic nevzdáváme, o play-off se popereme do poslední sekundy,“ vzkázal Tomáš Vávra, se 13 brankami druhý nejlepší střelec Vsetína.

„Uděláme vše, co je v našich silách. Do play-off chceme. Vše ostatní je pro nás obrovské zklamání,“ přiznal 27letý rodák ze Vsetína.

Tolik mu na úspěchu mateřského klubu záleží.

„Kvůli celému Vsetínu a lidem, co se točí kolem vsetínského hokeje, na ledě musíme nechat úplně vše,“ hecuje Vávra způsobem, že kdo v sobě má byť minimální pochybnosti, nepřekročí práh vsetínské kabiny.

Zelenožlutým však poslední dva zápasy vůbec nevyšly. Nejprve v Edenu proti Slavii prošustrovali čtyřgólový náskok, následně doma padli s Havířovem v prodloužení.

„Zápas na Slavii nám hrubě nevyšel. Těžko se mi hledají slova k takové ztrátě. Nepamatuji si, že by někdo dokázal takhle prohrát zápas jako my,“ kroutí nechápavě hlavou nad týden starou porážkou.

Vsetín z posledních pěti zápasů vyhrál jednou a přišel pokles formy, která po Novém roce měla zvyšující se tendenci.

„Nevím, kde hledat příčiny. Ke všemu se snažíme přistupovat pokorně, makáme na tréninku. Nechceme nic podcenit. Hokej je v tomhle specifický, je to hra chyb a bohužel nás to v tomhle období stálo hodně bodů do tabulky,“ lituje Vávra.

Kromě Českých Budějovic čekají svěřence Jiřího Dopity domácí bitvy s Prostějovem, Frýdkem-Místkem, Benátkami nad Jizerou a venku hrají v Kadani a Třebíči.

„Nálada v kabině je bojovná a namotivovaná poprat se o co nejvíc bodů do tabulky, které nám zaručí play-off,“ burcuje Vávra, jenž svým posledním, třináctým gólem v sezoně proti Havířovu překonal své dosavadní střelecké maximum z Ústí nad Labem.

„Svou sezonu budu hodnotit až po postupu do play-off, pak se můžu podívat do zrcadla a říct si: ano, pomohl jsi týmu těmi góly postoupit do play-off. Nic jiného mě ani nikoho z nás nezajímá. Sezona je buď úspěšná, nebo neúspěšná a my máme cíl jasný,“ vzkázal Vávra, jehož ani nemrzí, že duel s Kladnem už Vsetín odehrál, proto se Jaromír Jágr na Lapač nepodívá.

„Nikde není psáno, že se proti Kladnu nemůžeme postavit ještě v letošní sezoně, takže tuhle otázku bych nechal otevřenou,“ pousmál se Vávra.

Ještě Vsetín odepisujete?