Kromě Valašského Meziříčí, které momentálně vede tabulku, se v posledních týdnech velmi dobře ohánějí také hokejisté druhého regionálního zástupce – Valašského hokejového klubu ze Vsetína.

Svěřenci trenéra Juraje Juríka vyhráli čtyřikrát v posledních pěti zápasech a výrazně si tak upevnili sedmou pozici v tabulce. Na osmý Uničov už mají Valaši náskok dvanácti bodů, takže play off je již velmi blízko. V posledních zápasech se Vsetín prosazoval především díky parádní defenzivě. Čísla tady hovoří za vše. V posledních šesti duelech inkasoval Vsetín pouhých sedm branek, hned dvakrát z toho dokonce ubránil soupeře na nulu. „Jsme za to samozřejmě velmi rádi. Takový brankový průměr je naprosto ideální. Když dostáváte jen jednu nebo dvě branky, můžete vlastně v každém utkání reálně pomýšlet na body,“ pochvaluje si poslední povedené zápasy trenér Juraj Jurík.

Naopak se v poslední době Vsetín poněkud trápí v útočné fázi. „S obranou jsme vcelku spokojeni po celou sezonu. Až na výbuch v derby ve Valašském Meziříčí jsme žádné dlouhodobější nebo větší výpadky v obraně neměli. To s útokem je to trošku horší. Kdyby se útočníci přidali k dobré defenzivě, byl by to ideální stav. My se ale na góly strašně nadřeme a dáváme jich málo. Například v posledním domácím zápase s Přerovem jsme nedali ani jeden, přitom šancí bylo dostatek,“ pokračuje kouč Jurík.

Možná i proto přijde Vsetínu vhod bezmála týdenní ligová přestávka. Po delší době se totiž nehraje středeční kolo, ale až o víkendu. „Celkem nám to i přijde vhod. Trošku se nám do kabiny dostala nějaká chřipka, takže se kluci alespoň dají dohromady a pořádně se připravíme na sobotní zápas,“ plánuje si Juraj Jurík. Na duel v Břeclavi už bude moci Jurík podle všeho počítat i se zlínskými pomocníky, kteří toho v poslední době ve Vsetíně kvůli povinnostem v mateřském extraligovém Zlíně mnoho nenahráli. V extraligové olympijské přestávce by měli být k dispozici kromě Mokrejše, jenž má ve Vsetíně hlavní „pracovní poměr“ a v posledních kolech při četných zraněních Zlínu vypomáhal, také obránce Bořuta i útočníci Ondráček a Finsterle. „Jsme předběžně domluveni, že by měli v olympijské pauze zhruba pět zápasů určitě nastupovat za nás. Zlín tam navíc bude mít i nějaké volno, tak by s námi měli i trénovat,“ pochvaluje si Jurík.