„Bušili jsme do zavřených vrat, soupeř byl v obraně dobře organizovaný. Odjížděl nám do brejků. Střelecké pozice jsme zbytečně přehrávali, bylo to komplikované. Hráče jsme nabádali, abychom zjednodušili koncovku a pomohli si v přesilovce. Tým si zaslouží pochvalu za druhý otočený zápas v řadě,“ těšilo hlavního kouče Vsetína Jiřího Weintritta na pozápasové tiskové konferenci.

Valaši začali špatně, už ve čtvrté minutě inkasovali v oslabení. Když o dvanáct minut později nevyužili velký tlak a vzápětí po něm obdrželi druhý gól, nevypadalo to s nimi příliš růžově.

Domácím dal naději Berger, který sedmou trefou v sezoně snížil na rozdíl jediné branky. Vsetínští nevyužili šance na srovnání, přišel tak trest, jen dvě vteřiny po konci oslabení potřetí v zápase sledovali gólovou radost Kozlů.

V čase 39:53 se poprvé ukázal Smetana, jenž střelou od modré poslal své mužstvo do kabin za stavu 2:3.

Další klíčové chvíle nastaly v závěrečných minutách třetí třetiny – v čase 53:47 nejprve početní převahu zužitkoval Klhůfek, necelé dvě minuty před koncem podruhé v zápase uspěl obránce Smetana. Tři body stvrdil do prázdné klece Rob.

Hokejisté Vsetína se po sobotním vítězství vyhoupli na druhé místo Chance ligy, na vedoucí Porubu ztrácí šest bodů. Ta má ovšem k zápas k dobru.

Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Weintritta další střetnutí sehrají už v pondělí, od 17.30 hodin doma přivítají Šumperk. Ve středu zajíždí na led Poruby.

Chance liga, 26. kolo

Vsetín – Kolín 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 30. Berger (Přikryl, Sihvonen), 40. Smetana (Hořanský), 54. Klhůfek (Přikryl, O. Němec), 59. Smetana (Říha, Š. Bláha), 60. Rob (Lichanec) – 4. Morong (Piegl, Zd. Král), 16. Ouřada (Korkiakoski, Piegl), 37. Matějček (Síla, Čáp).

Střely na branku: 45:19. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Bezděk, Veselý. Diváci: 1 911.

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Pavlíček) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Lichanec, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Piegl (C), Křepelka, Čáp, Niko, Cibák, T. Jelínek, Naar – Sklenář (A), Korkiakoski, Ouřada – Půček, Morong, Zd. Král (A) – Síla, Matějček, Lang – Polák.