Hosté v první třetině nezvládli hru v oslabení. Nejprve v početní výhodě skóroval domácí obránce Novák, vedení Pražanům vrátil v další přesilovce Vrdlovec.

Vsetín z několika šancí proměnil v úvodní části pouze jednu. Přihrávku Slováčka za bezmocného gólmana Michajlova chytře tečoval pohotový Pechanec.

Sešívaní dlouho byli v zakončení přesnější. Na 3:1 upravil ve 24. minutě Šmerha. Ve zbytku prostřední části ovšem úřadovali hosté. Vyrovnání v rozmezí tří minut obstarali Vítek se Šilhavým.

Jiří Karafiát slaví trefu do branky Benátek
Jiří Karafiát zlomil střeleckou smůlu, při oslavě gólu salutoval

Vedení na stranu Slavie ještě jednou vrátil Vlček. Valaši pak promarnili krátkou přesilovku pět na tři, v hektickém závěru nevyužili ani další šance. V 58. minutě se ale dočkali vyrovnání. Ondračka si všiml volného Procházky, který trefou do sítě bývalého klubu poslal vyrovnaný zápas do prodloužení.

V něm po úniku a přihrávce Vampoly skóroval domácí Šmerha, který přisoudil Pražanům bod navíc.

Valaši se doma na Lapači představí znovu v sobotu, kdy vyzvou Duklu Jihlava. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka naposledy nastoupí ve speciálních narozeninových úborech. Atraktivní utkání startuje již v sedmnáct hodin.

HC SLAVIA PRAHA - VHK ROBE VSETÍN 5:4 po prodloužení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Vampola (Kuťák, J. Novák), 18. Vrdlovec (Jar. Brož, Hlaváč), 24. Šmerha (Vampola), 41. Vlček (Vampola, T. Duda), 65. Šmerha (Vampola) – 17. Pechanec (Teper, Slováček), 35. Vítek (Ondračka), 38. Šilhavý (Vítek, Hořanský), 58. Procházka (Ondračka, Dostálek). Rozhodčí: Čáp, Pavlovič – Horažďovský, Janíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 28:42. Diváci: 1294.

Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Steinocher, Antoš – Šmerha, Vampola, Kubica – M. Ondráček, Vrdlovec, Hlaváč – Všetečka, Kuťák, Furch – Vlček, Kohút, Jar. Brož.

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Kudělka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, Pechanec, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Další výsledky: České Budějovice – Chomutov 6:4, Benátky nad Jizerou – Frýdek-Místek 4:5 po prodloužení, Třebíč – Prostějov 1:3, Kadaň – Sokolov 4:3.

1. Č. Budějovice 24 20 0 0 3 1 112:55 63

2. Litoměřice 23 13 3 0 2 5 85:58 47

3. Vsetín 24 14 1 0 2 7 83:60 46

4. Přerov 23 12 4 0 2 5 65:44 46

5. Poruba 23 14 2 0 0 7 84:65 46

6. Chomutov 24 13 1 0 1 9 74:56 42

7. Havířov 24 13 1 0 1 9 64:53 42

8. Slavia 24 11 3 0 1 9 64:64 40