Hosté v první třetině nezvládli hru v oslabení. Nejprve v početní výhodě skóroval domácí obránce Novák, vedení Pražanům vrátil v další přesilovce Vrdlovec.

Vsetín z několika šancí proměnil v úvodní části pouze jednu. Přihrávku Slováčka za bezmocného gólmana Michajlova chytře tečoval pohotový Pechanec.

Sešívaní dlouho byli v zakončení přesnější. Na 3:1 upravil ve 24. minutě Šmerha. Ve zbytku prostřední části ovšem úřadovali hosté. Vyrovnání v rozmezí tří minut obstarali Vítek se Šilhavým.

Vedení na stranu Slavie ještě jednou vrátil Vlček. Valaši pak promarnili krátkou přesilovku pět na tři, v hektickém závěru nevyužili ani další šance. V 58. minutě se ale dočkali vyrovnání. Ondračka si všiml volného Procházky, který trefou do sítě bývalého klubu poslal vyrovnaný zápas do prodloužení.

V něm po úniku a přihrávce Vampoly skóroval domácí Šmerha, který přisoudil Pražanům bod navíc.

Valaši se doma na Lapači představí znovu v sobotu, kdy vyzvou Duklu Jihlava. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka naposledy nastoupí ve speciálních narozeninových úborech. Atraktivní utkání startuje již v sedmnáct hodin.

HC SLAVIA PRAHA - VHK ROBE VSETÍN 5:4 po prodloužení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Vampola (Kuťák, J. Novák), 18. Vrdlovec (Jar. Brož, Hlaváč), 24. Šmerha (Vampola), 41. Vlček (Vampola, T. Duda), 65. Šmerha (Vampola) – 17. Pechanec (Teper, Slováček), 35. Vítek (Ondračka), 38. Šilhavý (Vítek, Hořanský), 58. Procházka (Ondračka, Dostálek). Rozhodčí: Čáp, Pavlovič – Horažďovský, Janíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 28:42. Diváci: 1294.

Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Steinocher, Antoš – Šmerha, Vampola, Kubica – M. Ondráček, Vrdlovec, Hlaváč – Všetečka, Kuťák, Furch – Vlček, Kohút, Jar. Brož.

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Kudělka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, Pechanec, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Další výsledky: České Budějovice – Chomutov 6:4, Benátky nad Jizerou – Frýdek-Místek 4:5 po prodloužení, Třebíč – Prostějov 1:3, Kadaň – Sokolov 4:3.

1. Č. Budějovice 24 20 0 0 3 1 112:55 63

2. Litoměřice 23 13 3 0 2 5 85:58 47

3. Vsetín 24 14 1 0 2 7 83:60 46

4. Přerov 23 12 4 0 2 5 65:44 46

5. Poruba 23 14 2 0 0 7 84:65 46

6. Chomutov 24 13 1 0 1 9 74:56 42

7. Havířov 24 13 1 0 1 9 64:53 42

8. Slavia 24 11 3 0 1 9 64:64 40