Vítězná nálada Vsetína sesadila z trůnu Karlovy Vary

Osmé místo je zase o něco blíže! Vsetínští hokejisté si v dramatickém souboji poradili s Karlovými Vary a sesadili Energetiky z první příčky ligové tabulky. O třech bodech rozhodl v závěru únikem kapitán Markovič.

3.12.2017

Hokejisté Vsetína. Ilustrační fotoFoto: Deník/Kateřina Spurná

Vsetín – Karlovy Vary 3:2 (2:1,0:0,1:1)

Devět sekund se v první třetině radovali hosté po vedoucí trefe Kohouta. Za tak krátkou dobu totiž srovnal zkušený bek Vsetína Frolo. Domácí to nakoplo.

V obrovské šanci neuspěl Březina, ale v 13. minutě se Vávra již radoval z vedení svého týmu. Hosté byli v bezbrankové druhé třetině nebezpečnějším celkem.

Horčička nejprve fantasticky vychytal Rachůnka, aby mu následně pomohla tyčka při střele Rohana. Vsetín odpověděl také nastřelenou brankovou konstrukcí v podání Karafiáta.

V poslední třetině mohl vedení navýšit Markovič, ale pak Rachůnek nechystal vyrovnání pro Balána. Vsetín se hnal za třemi body. Pokorný ještě nerozhodl, ale Lapač rozjásal nakonec rozhodujícím blafákem Markovič.

„Jsme moc spokojeni, že se nám podařilo prodloužit vítěznou sérii proti lídrovi tabulky. Myslím si, že se zápas musel divákům líbit, protože dneska byl na Lapači k vidění nadprůměrný prvoligový hokej. Přestože jsme dostali před koncem branku na 2:2, tak jsme dokázali pěknou brankou Jardy Markoviče odpovědět. Všichni hráči zaslouží poděkování, protože podali výborný a obětavý výkon od prvního po posledního, v čele s Lubošem Horčičkou. Velké díky, již opakovaně, patří našim fanouškům, kteří vytvořili vynikající atmosféru,“ řekl k utkání vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 11. Frolo (Šilhavý), 13. Vávra (Podešva, Janáček), 59. Markovič (Kopta, Březina) – 11. Kohout (Kverka, Stloukal), 54. Balán (T. Rachůnek, Šafář).

Rozhodčí: Zbořil, Přikryl – Adamec, Zedník.
Diváci: 3067.

Vsetín: Horčička – Teper, D. Krenželok, Ostrčil, Frolo, Janáček, Dundáček – Markovič, Kopta, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Pokorný, Kucharczyk, P. Beránek – Hořanský, Karafiát, Šilhavý. Trenéři Dopita a Jenáček.

Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, J. Tomeček, Šafář – Gorčík, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Flek, Skuhravý, Rezek – Davídek, M. Zadražil. Trenér Pešout.

Ostatní výsledky: Benátky nad Jizerou – Havířov 1:2, České Budějovice – Slavia Praha 4:2, Prostějov – Litoměřice 3:1, Kadaň – Přerov 1:2, Frýdek – Místek – Kladno 1:2, Třebíč – Ústí nad Labem 4:3 s. n.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V rožnovském parku zpívalo koledy šest set lidí

FOTOGALERIE / Rožnově pod Radhoštěm se letos ke zpívání koled připojili poprvé. A byla to premiéra, jak se patří. U Hudebního altánku v městském parku se ve středu 13. prosince sešlo více než šest lidí.

V Halenkově byly hlavními zpěváky děti z Kyčery

FOTOGALERIE / U rozsvíceného vánočního stromečku v Halenkově dominovaly ve středu mezi zpěváky koled děti z místního folklorního souboru Kyčera.

Při zpěvu koled si rozsvítili stromeček

FOTOGALERIE / V Janové dorazilo na letošní zpívání koled přes osmdesát lidí. Zaplnili prostranství před úřadem i hasičskou zbrojnici. Ještě před tím, než zazpívala Janová Česku, se představily děti místní mateřinky.