Oba trenéři nachystali změny v sestavě. Z té domácí vypadli Berzinš a Smetana, jejich místa zabrali Vávra a Voženílek. Na straně Beranů dostal první šanci v dospělém play-off Čechmánek, který nastoupil za Frömela.

Vsetínské sobotní výhra nabudila, do zápasu vletěli mnohem lépe. Po deseti minutách vedli 11:0 na střely, jejich střelecké pokusy končili na výborném Hufovi. Za hosty poprvé střílel Sedlák, Vošvrda si jeho příležitost pohlídal.

Zlín se postupně dostával do zápasu, ke konci třetiny však znovu musel myslet na zadní vrátka, dvěma výbornými zásahy se předvedl hostující gólman. V 17. minutě byla po zbytečném faulu Husy k vidění druhá přesilová hra domácích v zápase. Ševci ale paradoxně otevřeli skóre, po střele Kratochvíla a vypadnutém puku domácího gólmana uplatnil důraz na brankovišti Sedláček.

Úvodní finálový duel hokejové Chance ligy mezi Vsetínem a Berany v neděli 1. dubna hostil Lapač.
Navštívili jsme: Lapač hlásil vyprodáno. Byli jste na prvním finále Chance ligy?

Úvod druhé třetiny měl velké tempo. Na straně hostů si šance vypracovali Sedlák se Sedláčkem, srovnat naopak mohl Půček, jehož z bezprostřední blízkosti vychytal Huf. Berani se častěji dostávali do zakončení, domácí ale držel zkušený Vošvrda. Naopak bylo vyrovnáno, trefil se Vávra, který letos za Vsetín nastoupil teprve do třetího zápasu. Hrající kouč Valašského Meziříčí se v play-off druhé nejvyšší soutěže poprvé představil od sezony 2018//2019. Hosté ale znovu vedli, skvělou přihrávku Pospíšila na brankovišti zužitkoval Hejcman. Domácí se po druhé inkasované brance hnali za dalším vyrovnáním, vždy skončili na Hufovi. Ten měl po dvou třetinách na kontě 33 zákroků.

Vsetín do třetí části nastoupil aktivně, Vávra pořádně zatopil Hufovi. Z tlaku nic nevyšlo. Hosté si naopak mohli odpočinout ve své úvodní početní převaze, největší šanci měl Kratochvíl. Následně měli i brejk dva na nikoho, Mrázek po přihrávce Langa však přestřelil. Vsetín dvě minuty před koncem odvolal brankáře Vošvrdu, hrál v šesti. Výhoda byla dvojnásobná, na trestnou lavici si šel sednout Zbořil.

Chance liga, 2. finále

VHK ROBE Vsetín – PSG Berani Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), stav série 1:1

Branky a nahrávky: 26. Vávra (Berger) – 18. P. Sedláček (Kratochvíl), 28. Hejcman (Pospíšil).

Střely na branku: 42:23. Vyloučení: 1:2. Bez využtí. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Zídek, Dědek. Diváci: 5 400. (vyprodáno)

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Hryciow, Říha, Krajčík, O. Němec, Česánek, Jenáček, Voženílek – Jonák, Š. Bláha, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Hořanský, Vávra, Berger – Jenyš, Lichanec, Číp.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, P. Sedláček, Mrázek – Čechmánek, Hejcman, Pospíšil (A) – Apolenář, Sadovikov, Köhler (C).