Předchozí
1 z 4
Další

Nové posily vsetínského týmu.Nové posily vsetínského týmu.Zdroj: VHK ROBE Vsetín

Jakub Teper (obránce, 31 let, naposledy Frýdek-Místek)

Jakub Teper.Jakub Teper.Zdroj: VHK ROBE Vsetín.

Zkušený obránce zná valašské prostředí velmi dobře. Do klubu přišel ještě ve II. lize, v sezoně 2016/2017, ve které Vsetínu pomohl k postupu do druhé nejvyšší soutěže. Za zelenožluté barvy odehrál čtyři ročníky. V minulých letech naskakoval za Porubu, Třinec a Frýdek-Místek. Nyní podepsal smlouvu na rok s opcí.

„Kuba dobře zná místní prostředí. Dodnes si pamatuji, jak se mi jej ještě v období druhé ligy podařilo získat na Vsetín z Kopřivnice. Jsem moc rád, že jsme se nyní znovu spojili a Kuba nám dal přednost před jinými nabídkami. Kariéru ukončil Ondra Němec, proto jsme hledali praváka. Kuba je komplexní bek s výbornou hrou dopředu i dozadu. Má dobrou střelu, je možné ho využít jak do oslabení, tak do přesilovek. Důležité bylo i to, co rozhodlo i u dalších hráčů, totiž že Kuba měl zájem tady hrát," vyjádřil se na adresu Tepera sportovní manažer klubu Radim Tesařík.

Robin Staněk (obránce, 34 let, naposledy Prostějov)

Robin StaněkRobin Staněk.Zdroj: Deník / Jan Pořízek

Zlínský rodák strávil většinu kariéry v moravských mančaftech. Dlouhodobě nastupoval za Olomouc, uplynulé tři sezony byl v ambiciozním Prostějově. Na kontě má 168 zápasů v extralize. Také Staněk podepsal na rok s opcí.

„Robina jsme měli v hledáčku delší dobu. V uplynulé sezoně odehrál za Prostějov vynikající play-off. Byl to nejlepší bek Jestřábů. Je tvrdý v soubojích a stejně jako Kuba Teper je Robin zkušený hráč použitelný do oslabení i přesilovky. Jeho největší síla je právě v osobních soubojích. Robin je srdcař, bojovník, poctivý hráč," přibližuje zkušeného hráče Tesařík.

Jan Kern (útočník, 23 let, naposledy Slavia Praha)

Jan Kern.Jan Kern.Zdroj: VHK ROBE Vsetín

Dosavadní kariéra Jana Kerna je hodně spojena s pražskými mančafty. Kromě Slavie, ze které přišel do Vsetína, hrál také za Spartu. Zúčastnil se Hlinkova memoriálu a MS do 18 a 20 let. Čtyři sezony nastupoval v zámořských ligách USHL a NCAA.

„O Honzu jsme měli zájem už v loňské sezoně, kdy proti nám odehrál výborné play-off za Slavii Praha. Sledovali jsme jej tedy delší dobu. Jsme rádi, že jsme se domluvili s centrem, jenž má potenciál se zlepšovat. Honza je mladý kluk, který je silný na puku a dovede hru přitvrdit," zmiňuje Radim Tesařík silné stránky Kerna.