„Luboš Rob st. v loňském play-off rozšířil trenérský štáb A-týmu. Jelikož toto spojení zafungovalo, rozhodlo se ho vedení VHK přesunout k A-týmu natrvalo. Jsme rádi, že bude mít Jirka Weintritt k sobě tak zkušeného asistenta," raduje se sportovní manažer valašského klubu Radim Tesařík.

„Jura Weintritt jakožto hlavní trenér A-týmu mě oslovil, jestli bych chtěl být jeho prvním asistentem. I když u mládeže se mi líbilo a sezona se nám podařila, byl jsem touto nabídkou samozřejmě poctěn a rád jsem ji přijal, jelikož to vnímám jako ocenění práce, kterou odvádím. Chci přispět k naplnění cílů klubu i fanoušků, a udělám maximum proto, aby se nám v příští sezoně dařilo," zdůrazňuje Rob.

52letý rodák z Českých Budějovic patřil k obávaným útočníkům. V nejvyšší soutěži absolvoval 734 zápasů, ve kterých posbíral 544 bodů.

Na trenérskou dráhu se vrhl v roce 2015 po konci hráčské kariéry. Působil u mládeže Motoru, později i jako asistent trenéra prvního týmu. V roli hlavního kouče vedl Písek, v sezoně 2021/2022 šel v průběhu sezony pomáhat zlínským Beranům. Vloni nejprve šéfoval vsetínským juniorům, ke konci sezony přešel právě i k A-mužstvu.

Juniory přebírá Vlach
Uvolněné místo na střídačce juniorky Vsetína převzal dobře známý Rostislav Vlach. Šedesátiletý trenér na Valašsku strávil sedm hráčských sezon, během kterých pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a posléze třem titulům.

„Jsme moc rádi, že se nám do juniorky podařilo přivézt tak zkušeného trenéra. Rosťu zde všichni znají, na Valašsku strávil v minulosti dlouhé roky a věříme, že bude naše spolupráce úspěšná," těší Tesaříka.

Vlach poprvé začal trénovat už v sezoně 2005/2006, dlouhá a úspěšná léta spojil se Zlínem. Ten naposledy vedl při pokusu o návratu do extraligy, v prosinci však byl odvolán. Rodák z Přerova má rovněž zkušenosti s národními mládežnickými výběry České republiky.

„Po angažmá ve Zlíně jsem měl určitou dobu pauzu. Zvažoval jsem různé možnosti, ale nakonec jsem se rozhodl pro pokračování v trenérské činnosti. Z nabídek, co jsem měl, jsem vyhodnotil, že jít na Vsetín bude pro mě ta nejlepší volba," vysvětlil Vlach.