7700 diváků. Vyprodaná brněnské hala sledovala třetí utkání barážové série, které od úvodu nabízelo nejvyrovnanější podívanou.

Vsetín se svému soupeři dokázal vyrovnat, přesto ale rychle prohrával. Skóre už ve čtvrté minutě otevřel kladenský útočník Richard Jarůšek, následně se oba týmy střídaly v gólových příležitostech.

Od druhé třetiny se však obraz hry změnil, mistr Chance ligy začal na ledě vládnout. Dostával se do velkých šancí, v kladenské brance však čaroval Adam Brízgala.

A tak šli hosté už do dvoubrankového vedení. Ve 37. minutě po podařené kombinaci využili přesilovou hru, když se prosadil Lotyš Eduards Tralmaks.

Druhým gólem začala bláznivá čtyřminutovka, Vsetín totiž odpověděl už po minutě, když jeho první branku zapsal Matyáš Dědek. 27 vteřin do konce druhé třetiny však opět udeřilo Kladno, na 3:1 zvyšoval Martin Procházka.

Ani to ale v prostřední dvacetiminutovce nebylo vše. Vsetín totiž ještě stačil snížit, čtyři vteřiny před druhou sirénou se o to postaral Erik Hrňa.

Pochod fanoušků Vsetína objektivem fotoreportéra Jiřího Barana.
Objektiv Jiřího Barana: Takto vypadal pochod fanoušků Vsetína

Ve třetí třetině Vsetín pokračoval v tlaku, poslední desítky vteřin dokončil v přesilové hře, další gól už však fanoušci neviděli.

Kladno tak zvítězilo i potřetí a v pondělí může sérii ukončit.

VHK ROBE Vsetín - Rytíři Kladno 2:3
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:0.
Branky a nahrávky: 38. Dědek, 40. Hrňa (Dědek) – 4. Jarůšek (Filip, Slováček), 37. Tralmaks (Ticháček), 40. M. Procházka (Klepiš, Jarůšek).
Rozhodčí: Kika, Ondráček – Rampír, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 26:32.
Stav série: 0:3 na zápasy.
Vsetín: Žukov – Jenáček, Kojo, Hryciow, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč – Rob (A), Klhůfek, Matějček – Hrňa, Dědek, Machala – Š. Bláha, Kern (C), Hořanský – Vaňo, Kratochvil, Holec (A).
Kladno: Brízgala – Hejda, Ticháček, Babka, Slováček, Martenet, Veber – M. Procházka, Filip, Jarůšek – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák (C) – Sideroff, Pytlík, Frolík – Jágr, Melka (A), Strnad (A) – Kusý.