„Pavel i Mira jsou zkušení hráči. Na ledě mezi nimi fungovala vzájemná chemie, což jsme mohli vidět právě v play-off. Jsme rádi, že jsme se s oběma domluvili na další spolupráci,“ raduje se ze setrvání zkušených borců sportovní manažer Valachů Radim Tesařík.

Klhůfek přišel do Vsetína před uplynulou sezonou Chance ligy. Zlínský rodák za klub odehrál 57 zápasů, ve kterých získal 40 kanadských bodů.

„Jsem rád, že mohu na Vsetíně pokračovat. V kabině jsem si vytvořil přátelské vazby se spoluhráči. Ve finále soutěže nám chyběl gól nebo dva a věřím, že pak bychom ten poslední krok do baráže udělali. Jsem přesvědčený, že když budeme držet pospolu, budeme mít v nadcházející sezoně ještě lepší tým než loni. Chceme navázat na práci, kterou jsme tady začali, proto jsem rád, že jsme se domluvili, a zůstávám na Lapači,“ přiblížil 31letý útočník.

O čtyři roky zkušenější Holec dorazil na Valašsko až v průběhu sezony, do Třebíče naopak v té době zamířil mladý odchovanec Daniel Klímek. Ve 24 utkáních nasbíral stejný počet bodů.

„Jsem rád, že jsme se dohodli a mohu pokračovat další sezonu na Vsetíně. Věřím, že si společně zase užijeme perfektní atmosféru, která na Lapači panovala v play-off, a že nová sezona dopadne ještě o něco lépe, než ta předchozí,“ přeje si Holec.

„Miru jsme brali z Třebíče jako zkušeného hráče směrem k play-off. To se nadmíru naplnilo, jeho angažování splnila naše očekávání. Už v play-off byly náznaky spolupráce na další sezonu. Jsme rádi, že jsme se domluvili,“ neskrývá nadšení Tesařík.

Finalista Chance ligy z ročníku 2022/2023 skládá silný kádr na příští sezonu druhé nejvyšší soutěže. V tom znovu bude působit brankář Maxim Žukov, beci Jiří Říha, Ondřej Smetana, Šimon Jenáček, Tom Ondračka a útočníci Miroslav Holec, Pavel Klhůfek, Vít Jonák, Daniels Berzinš, Luboš Rob, Štěpán Bláha, Adam Hořanský.

V klubu naopak skončilo hned deset hráčů. Konkrétně jimi jsou Tomáš Vošvrda, Boris Česánek, David Kajínek, Marek Voženílek, Jan Berger, Pavel Jenyš, Richard Pětník, Roman Přikryl, Riku Sihvonen.

„Obránce Ondřej Němec ukončil bohatou kariéru, jiní dali přednost nabídce z vyšší soutěže, od konkurence, nebo si hledají nové působiště," přiblížil Vsetín na oficiálním webu.

„S některými hráči z loňského kádru jednáme či budeme jednat. Všem klukům, kteří u nás pokračovat nebudou, děkujeme za odvedenou práci, a přejeme jim hodně štěstí v dalším angažmá,“ dodal sportovní manažer klubu Radim Tesařík.