„Hraje se mi s nimi skvěle, spolupráce funguje už od přípravy, kdy se nám taky dařilo. Snad to bude pokračovat dál. Ale hlavně aby se dařilo celkově týmu. Sedli jsme si jak na ledě, tak i normálně v civilním životě,“ popisuje Luboš Rob, autor čtyř zásahů v posledních dvou vítězných zápasech.

Na dva z nich mu nabil Jonák, který se jednou sám prosadil a přidal i asistenci na jeden Robův střelecký zápis.

„Celkově v lajně nám chemie funguje, sedlo nám to perfektně, víme o sobě,“ pochvaloval si Vít Jonák.

„S Víťou jsem hrál už minulý rok a Tonda k nám skvěle zapadl. Je to o komunikaci, kdy si rozebíráme určité situace a pak na ledě víme, co chceme hrát,“ vysvětluje Rob zákulisí vsetínské souhry.

„Doufám, že to takhle bude pokračovat dál i v dalších zápasech a nejlépe v celé sezoně,“ přál si Jonák před dvěma následujícími domácími zápasy dnes s Frýdkem-Místkem i s Porubou, které mají úvodní vhazování od 17.30 hodin.

Sedmý ročník hasičské soutěže Vsacká liga TFA skončil v sobotu 22.9. 2018 posledním kolem. Jednotlivci i družstva letos naposledy usilovali o poháry i celkové vítězství v lize na hřišti na Horní Jasence.
Skončila Vsacká liga TFA 2018. Na Jasence se rozhodovalo o konečném pořadí

Zatímco v minulých týdnech na Lapači pracovali na vlažných úvodech do zápasů, v posledních vítězných bitvách málem body ztratili v závěru. V sobotu Třebíč i v pondělí Litoměřice se dotáhly na jednogólový rozdíl až v poslední desetiminutovce.

„Šli jsme do zápasů asi nekoncentrovaně, nyní jsme si oba zbytečně zdramatizovali. Možná jsme byli nervózní, strachovali jsme se o výsledek. Chtěli jsme zápasy za každou cenu vyhrát,“ přiznal Jonák.

„Měli bychom zápasy umět odehrát na sto procent celých šedesát minut. Jinak přijdou takové chvíle. Stálo při nás štěstí, že soupeři už nedokázali vyrovnat. Ale šance tam měli,“ upozorňuje plzeňský rodák.

Po nepřesvědčivém úvodu sezony a úvodních čtyřech porážkách z pěti utkání se Vsetín zvedá. „Chvilku možná trvalo, než si to po letních změnách sedlo. Ale zvedáme se, dokážeme nyní udělat nějakou sérii a trochu povylézt tabulkou,“ doufá útočník šestého týmu prvoligové tabulky.

Jonák byl v létě jednou z příchozích posil týmu, který doznal dalších výrazných změn.

„Přišlo spoustu kvalitních hráčů, viděl jsem, že se tady buduje tým, který má ambice. To byl důvod, proč jsem sem šel já i ostatní kluci,“ vysvětluje.

Proto zřejmě i velká očekávání hokejové veřejnosti i fanoušků v souvislosti s ambicemi klubu minimálně na semifinále mohla mít vliv na rozpačitý rozjezd.

„Nevím, jestli to na někoho dolehlo. Osobně se chystám postupně na zápasy, nekoukám moc před sebe. Ne nadarmo se říká, že když se díváte daleko před sebe, zakopnete o první kámen,“ pomohl si Jonák s trefným přirovnáním.
Tak spusťte palbu!

Litoměřice proti Vsetínu
Vsetín táhl v Litoměřicích opět střelec Luboš Rob