Oba hokejoví příznivci z Valašského Meziříčí se totiž neúčastnili „jen“ samotného hokejového utkání týmů NHL. Díky výhře ve velké soutěži jednoho z hlavních partnerů akce, jejíž vrcholem byly dva zápasy Tampy a Rangers v pražské O2 aréně, se totiž oba dostali na místa, která jsou normálním smrtelníkům navždy zapovězená. „Prožili jsme skvělý prodloužený víkend. Mohli jsme shlédnout sobotní zápas a byla to paráda,“ rozplýval se Michal Postava starší.

Dres Rangers musel vyměnit za Bobry

Pro dvojici z Valašského Meziříčí však vodopád neobyčejných zážitků odstartoval už dříve, než až v den utkání. „Všechno začalo pro nás vlastně už ve čtvrtek. Měli jsme možnost shlédnout trénink obou týmů. V době tréninku jsme měli možnost se podívat do šatny Tampy Bay,“ pokračoval starší z Postavů. Hned na začátku prohlídky šaten Tampy čekala na dvojici z Valašského Meziříčí zajímavá epizodka. Šestiletý Míša měl totiž na sobě dres konkurenčních New Rangers. „Bylo nám hned přede dveřmi naznačeno, že by jako nebylo příliš vhodné jít do kabiny Tampy v dresu soupeře. Tak jsem Míšu převlékl do dresu našich valašskomeziříč­ských Bobrů, který jsme měli samozřejmě připravený,“ pousmál se Michal Postava starší.

Malý Míša v kabině dobře zabodoval

Při prohlídce supermoderních kabin v O2 aréně si oba borci z Valašska, kteří mají blízko k hokeji, nemohli nevšimnout některých spojitostí. „I když to je teda hodně moderní hala, tak v šatnách to je – abych to řekl nějak slušně – cítit stejně jako v jiných mnohem obyčejnějších šatnách kdekoliv jinde,“ smál se Michal Postava. Jinak si ale v kabině užili nevšedního pokoukání. Hvězdou okamžiku se stal v šatně na moment i malý Míša, který je brankářem hokejových žáčků Valašského Meziříčí. „Prováděl nás po kabinách manažer týmu, o všem zasvěceně povídal a všichni s úžasem pokyvovali, že jako paráda. Jen našemu malému Míšovi se to nějak nezdálo. Když se ho manažer zeptal, tak Míša mu nahlásil, že je jako všechno super, ale že stejně nepřijel s týmem Rangers Jarda Jágr, takže to není ono. Všichni se dost nasmáli,“ vzpomněl Postava starší na návštěvu kabiny Tampy.

Setkání s Prospalem či Lecavalierem

Dalším vrcholným zážitkem bylo čtvrteční setkání s hráči Tampy ve VIP prostorech. „Oba Valaši se potkali například s největší hvězdou Tampy i jedním z nejlepších hokejistů celé NHL Vincentem Lecevalierem, ale především s českými hráči Tampy Václavem Kočím, Radimem Vrbatou či Václavem Prospalem. „S Vaškem Prospalem jsme dobře pokecali a dali jsme mu vlaječku klubu HC Bobři Valašské Meziříčí. Slíbil nám, že ji vyvěsí v kabině Tampy,“ líčil Michal Postava další z mnoha neobyčejných zážitků o víkendu, který celý patřil kanadsko – americké NHL.

Po pátečním volném dnu přišel teprve hlavní program – první ze dvojice zápasů mezi Rangers a Tampou. „Bylo to skvělý zážitek. Seděli jsme v páté řadě, tedy hodně blízko ledu. Viděli jsme to jako na dlani,“ líčil Michal Postava. „Přestože nám hodně lidí říkalo, že v televizi se to zdálo jako celkem nic moc atmosféra, tak přímo v hale to bylo parádní. Stejně jako všechno ostatní jsme si to se synem perfektně užili,“ pochvaloval si hokejový víkend snů Michal Postava.