Svěřenci Romana Stantiena v pondělí odpoledne zvládli čtvrtý obtížný duel na ledě Ústí nad Labem, kde ze stavu 1:3 otočili na 4:3 a po třetím vítězném utkání se Slovanem se radovali z postupu mezi osmičku nejlepších týmu druhé nejvyšší soutěže. 

Do bojů o semifinále si přitom vyrukují s dvěma nadějnými reprezentačním mládežnickými útočníky. „K týmu se na úterním tréninku připojili útočníci extraligové Plzně, která v minulých dnech vypadla v předkole play-off s Olomoucí. Filip Přikryl a Martin Lang mají na Vsetíně vyřízeny střídavé starty a jsou juniorského věku. Nic tedy nebrání tomu, aby Valachům ve vrcholné části sezony pomohli," stojí na webu vsetínského hokeje.

Filip Přikryl v letošní sezoně extraligy odehrál 30 zápasů v základní části, ve které se prezentoval 13 kanadskými body za 10 branek a 3 asistence. V play-off naskočil do dvou domácích duelů, ve kterých se však neprosadil.

O necelý půl roku mladší Martin Lang v nejvyšší soutěži debutoval v letošním ročníku, celkově naskočil do 22 utkání, ve kterých zapsal pět bodů za 4+1. Do premiérových vyžazovacích bojů se nepodíval.

Úvodní čtvrtfinále play-off hrané na čtyři vítězné zápasy začíná už v tento pátek na ledě Vrchlabí, o den později se na stejném místě odehraje odveta. Valaši první domácí střetnutí sehrají v úterý a ve středu.