„Soupeř šel v prodloužení víc naproti k vítězství, byl agresivnější v přístupu. My jsme se v obranném pásmu bohužel dopustili faulu,“ poukázal asistent hlavního trenéra Valachů Jan Srdínko na vyloučení Radima Kucharczyka za vysokou hůl. „V play-off rozhodují přesilové hry,“ ví dobře 47letý kouč.

Jako první se ve čtvrtfinálové sérii prosadilo Vrchlabí. Gába po střele od modré neudržel puk, přičemž nejlépe se na brankovišti zorientoval Mrňa. V závěru třetiny se navíc domácí trefili podruhé, Machač tečoval puk a 26letý gólman Vsetína neměl moc šancí zakročit.

Valachům vyšel nástup do druhého dějství, v rozmezí 23. a 24. minuty se prosadil Půček, respektive Březina. Svěřenci Romana Stantiena o několik minut později mohli dokonat obrat, nedokázali však zužitkovat dvojnásobnou početní převahu. „Neproměnili jsme přesilovou hru 5 na 3 a soupeř tu jednu využil, čímž rozhodl o svém vítězství,“ viděl Srdínko klíčový faktor úvodního zápasu.

Vrchlabí se následně ve 38. minutě podruhé v utkání dostalo do vedení, Berger však první trefou v letošním play-off srovnal.

Jelikož branka ve třetí třetině nepadla, šlo se do prodloužení. V něm domácí zahodili dvě šance, tu třetí však už nikoliv. Urban po krásné souhře hokejistů Vrchlabí v přesilové hře zajistil svému celku vedení 1:0 v sérii.

Druhé utkání je na programu už dnes. Na ledě Vrchlabí se znovu rozehraje v 17.30 hodin.

1. zápas čtvrtfinále play-off

HC Stadion Vrchlabí – VHK ROBE Vsetín 4:3 p.p. (2:0, 1:3, 0:0 – 1:0), stav série 1:0

Branky a nahrávky: 6. Mrňa (Niko, Hozák), 20. Machač (Oliva, Matýs), 38. Mrňa (Kajínek), 66. Urban (Nouza, Heřman) – 23. R. Půček (Kucharczyk, Štach), 24. Březina (Gorčík, Pechanec), 39. Berger (Štach, Přikryl). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Kreuzer, Polonyi.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, Přikryl, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), M. Lang – Hořanský, Babka, Vítek.