„V první třetině jsem byl zmrzlý, šlo na mě relativně málo střel,“ poukázal na pouhých pět ran Zubrů. „U gólu to pak sehráli dobře – byla tam přihrávka přes osu, na praváka z jedničky. Chytnout se pochopitelně dá vše. Byl to ale jen jeden gól. Podíváme se na to na videu a poučíme se z toho,“ nepochybuje Sachr.

Vsetínský odchovanec ve středu nastoupil do šestého soutěžního zápasu v sezoně. Za Valachy však odchytal teprve třetí letošní duel v Chance ligy. „Teď jsem naskočil do druhého zápasu v řadě. Hlavně jsem si to chtěl užít. Bavili jsme i s trenérem gólmanů, abych se z toho hlavně nepos.al. Naštěstí vše vyšlo,“ těšilo brankáře, který se v Meo aréně představil už v minulosti. „Chytal jsem tady čtyři roky nazpět, v přípravě, kdy jsem ještě byl junior,“ připomíná své začátky u „A“ Vsetína.

David Sachr v uplynulé sezoně druhé nejvyšší soutěže plnil ve Vsetíně roli třetího brankáře, na střídavé starty tak chodil do blízkého Valašského Meziříčí, kde včetně play-off nastoupil do 28 zápasů. „Loni tady byli Málkič (Jakub Málek – pozn. red.) s Gábičem (David Gába – pozn. red.), odchytal jsem toho více,“ vrací se k ročníku 2021/2022.

Situace je nyní pro něj odlišná, ve Vsetíně plní roli dvojky, za Bobry ve II. lize absolvoval pouze tři utkání. „Ze začátku bylo nastavené, že tu budeme s Maxem. (Maxim Žukov – pozn. red.), dvojka padla mě. Do Valmezu se tak často nedostanu. Když se jede někam dále, tak toho chce využít, abych neseděl jen na střídačce.“

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti VHK Robe Vsetín (1:4).
Podívejte se: Rychlý start, 31 zásahů Sachra. Vsetín v derby přehrál Přerov

Loni naskočil za Vsetín do čtyř zápasů, tento počin bude moci dorovnat už v sobotu, kdy Valaši na Lapači přivítají druhou Třebíč. Sami jsou momentálně na pátém místě Chance ligy. „Sezona je dlouhá. Uděláme vše pro to, aby se Vsetín vrátil tam, kam patří,“ má jasno 23letý gólman David Sachr.