Podruhé v sezoně se na místo beka dostal kapitán mužstva Jakub Pořický, třetí start za Bobry posbíral brankář Vsetína David Tkadlec

Na rozdíl od předchozího zápasu na ledě Nového Jičína se svěřencům Luboše Plška vydařil úvod a celá úvodní třetina, kterou domácí ovládli 3:0. Nástup do druhého dějství však Bobrům hrubě nevyšel, už ve 26. minutě bylo srovnáno. I když pětačtyřicet vteřin před koncem druhé sirény znovu vedli, tak v čase 39:58 hosté podruhé vyrovnali.

David Tkadlec.
Tkadlece inspiruje kamarád Málek, zdvořilý pozdrav neprošel. Teď vychytal Kometu

Ve třetím dějství domácí nikoho nenechali na pochybách. V rozmezí 45. až 47. minuty vstřelili hned pět branek, díky čemuž se dostali do vedení 9:4. Ani podruhé v letošním ročníku na magickou desítku nedosáhli.

Bobři díky poslední trefě Davida Kozubíka letos vstřelili přesně 100 branek, což je nejvíce z II. ligy. Navíc o bod vedou tabulku před Novým Jičínem, k tomu mají ještě zápas k dobru. Ve středu doma přivítají pátou Kopřivnici.

II. liga, 24. kolo

HC Bobři Valašské Meziříčí – HHK Velké Meziříčí 9:4 (3:0, 1:4, 5:0)

Branky a nahrávky: 8. Goiš (Báchor, Gabrhelík), 13. Pořický (Finsterle, Křivohlávek), 18. Křivohlávek (Ďurkáč, Finsterle), 40. Pořický (Andris, Křivohlávek), 45. Vávra (Goiš, Gabrhelík), 45. Andris (Finsterle, Křivohlávek), 46. Vávra (Goiš, Báchor), 46. Stodůlka (Křivohlávek, Ďurkáč), 47. Kozubík (Vavřík, D. Stodůlka) – 22. Mastěra (Rozmarín, V. Burian), 23. Střecha (Slabý, Juda), 26. Broža (Barák, M. Burian), 40. Juráň (Slabý, Střecha)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Tkadlec (Majer) – Báchor (A), Gabrhelík, Pořický (C), Ďurkáč, Holiš, Mošnička, Kamas – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Andris, Křivohlávek, Finsterle – D. Stodůlka, Vavřík, Kozubík.

HHK Velké Meziříčí: Juda (Šťourač) – Vondráček, Báňa, P. Vlašín, Janoušek, V. Burian, Slabý, Kochánek – Juráň, M. Vlašín, M. Burian, Paták, Střecha, Broža, Barák, Mastěra, Rozmarín.

Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Blažek