Novým trenérem Valašského Meziříčí se stal přerovský kouč Josef Málek.

„V posledních dnech jsme se o možném konci bavili. Nicméně jsme si ještě řekli, že počkáme na derby. V každém případě to byl odchod na žádost trenéra Stuchlíka. Hrálo v tom roli především jeho velká časová vytíženost," informoval sportovní manažer meziříčského klubu Petr Kovář.

V letošní sezoně zatím Bobři v šesti kolech získali jen jeden bod, a to ve středu v 6. kole soutěže ve Vsetíně, kde prohráli 4:5 v prodloužení. Výsledky však nebyly to hlavní, co rozhodovalo o odchodu Jaroslava Stuchlíka.

„Hlavní problém byl skutečně především trenérovo časové vytížení, působí totiž mimo jiné i jako hokejový agent a hodně sleduje mladé talenty. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce. Každopádně jsme se rozešli v dobrém a moc mu děkujeme za jeho práci," pokračoval Petr Kovář. I po odchodu ze střídačky však budou Bobři s koučem Stuchlíkem „hokejově" v kontaktu.

„I nadále budeme spolupracovat, například ohledně vytipování hráčů či případných posil," podotýká manažer meziříčského klubu.

Novým trenérem Bobrů bude Josef Málek, který v posledních letech působil u přerovského hokeje, a to převážně u mládeže.

„Už jsme spolu byli v kontaktu například minulý rok, teď jsme to trochu oživili a po odchodu kouče Stuchlíka jsme se domluvili na spolupráci," uvedl k novému kouči manažer Kovář.

Jaroslav Stuchlík přišel do Valašského Meziříčí loni v létě a v uplynulé sezoně přivedl tým do play off, ve kterém Bobři vypadli ve čtvrtfinále s Karvinou. Letos byl na střídačce jen šest kol, ve kterých tým získal jeden bod.