Ačkoliv Vsetínští Zubry přestříleli v poměru 37:35, Vsetín už od 12. minuty ztrácel. To v oslabení tři na pět odražený puk mezi kruhy uklidil za Gábu Černý. Valaši dlouho drželi nadějný výsledek, jenže ve 49. minutě využil i druhou početní výhodu v zápase a Zbořilova parádní rána zapadla až za vsetínského brankáře.

Vsetín se dočkal až v 53. minutě, kdy Karafiát vyslal přesný pas zpoza branky na Hryciowa, který vykřesal naději. Na víc se však nezmohl a z Hané tak odjížděli s prázdnou.

Do dalšího utkání nastoupí zelenožlutí v sobotu od 17.30 hodin do výročního utkání k příležitosti oslav 80. let hokeje ve městě proti Chomutovu ve speciálních retro dresech. Narozeninami na Lapači bude doprovázet pestrý doprovodný program. (dan)

Přerov – Vsetín 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. R. Černý (Navrátil), 49. Zbořil (Navrátil, Pšurný) – 52. Hryciow (Karafiát, Šilhavý). Rozhodčí: Kašík, Veselý – Hanzlík, Roischel.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Krisl (A), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Čáp, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Š. Kratochvil, T. Sýkora (C), M. Kratochvil – Goiš, Süss, F. Dvořák.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Dudáš, Slováček (A), Holomek, Hryciow, Jeřábek, J. Drtina (A), Ondračka – Jonák (C), Rehuš, Dostálek – D. Tůma, Pechanec, Hořanský – Procházka, Kucharczyk, L. Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

Další zápasy: Litoměřice – Kadaň 4:2, Benátky nad Jizerou – Prostějov 2:8, Dukla Jihlava – Havířov 1:3, České Budějovice – Frýdek-Místek 3:2, Chomutov – Poruba 8:3, Slavia Praha – Sokolov 4:0.

1. Č. Budějovice 12 9 0 1 2 49:30 29

2. Poruba 2011 12 9 1 2 0 49:33 29

3. Havířov 12 7 1 3 1 31:21 24

4. Chomutov 12 7 1 4 0 40:24 23

5. Přerov 12 7 1 4 0 36:24 23

6. Litoměřice 12 6 1 3 2 39:27 22

7. Slavia Praha 12 6 1 4 1 29:25 21

8. Prostějov 12 6 0 4 2 41:41 20