Skvělou příležitost, vyzkoušet si, jaké by to bylo být hokejistou si nenechalo ujít 25 dětí, z toho jedno dítě už bylo registrováno na předchozích akcích.

„Pro děti byl připraven bohatý doprovodný program na ledě i mimo něj. Na několika stanovištích si vyzkoušely honičku ve vytyčeném prostoru, poskakování na atletickém žebříku s kotoulem a skákání na BOSU, házení na koš a střelbu tenisákem na branku.

Během registrace rodiče dostali materiály, ve kterých jim byl představen lední hokej, části hokejové výstroje, aktivity, které s dětmi pořádáme např. soustředění ve Švédsku, přátelské utkání proti zahraničním týmům apod.

Fotbalista Lukáš Vrabec (v bílém) prošel mládeží ve Valašském Meziříčí a nyní pokračuje v rodinném klanu v Zašové.
Lukáš Vrabec pokračuje v Zašové v rodinném klanu

Děti poté navštívily šatny nejmenších hokejistů, kde si prohlédly a vyzkoušely hokejovou výzbroj a výstroj a za pomoci organizátorů se převlékly a šly na led,“ popsal vydařenou akci člen vedení hokejového Rožnova Bohumil Zahradník.

Během programu byl na ledové ploše prezentován trénink kategorie 3. třídy pod vedením hl. trenéra Michala Štědrého.

„Na ledové ploše pro ně bylo připraveno několik stanovišť. Začátek programu byl věnován abecedě bruslení a poté pro děti bylo připraveno stanoviště: sbírání a vybíjení pěnovými balóny, střelba na bránu po zvládnutí obratnostní dráhy, zábavná hra ,,ostrov“, kde si oživily naučené bruslařské dovednosti, honička s pěnovým obuškem a souboj v přetahování lana. Na všech stanovištích si děti za pomoci asistentů a trenérů ověřily a zdokonalovaly své bruslařské umění a dovednosti,“ dodal Bohumil Zahradník.