Po vítězství české šestnáctky na úvodním turnaji sezony v Maďarsku se nejmladší reprezentační výběr České republiky prezentoval dobře také na turnaji v rakouském Kufsteinu. Trenéři Josef Turek a Jiří Kopecký dovedli svůj tým na druhou příčku.

Oba koučové na druhou akci sezony podle původní dohody pozměnili kádr, záměrně vybrali jiných 22 hráčů a těm poskytli první mezistátní zkušenost. „Ze všech čtyř desítek hokejistů, kteří hráli v Maďarsku a Rakousku, nyní budeme moci budovat tým. Poznali jsme, jak jsou hráči schopní zvládnout zápasy a také jak se chovají mimo ledovou plochu,“ vysvětluje kouč šestnáctky a zároveň vsetínského dorostu Josef Turek.

V Rakousku sehráli Češi čtyři utkání se stejně starými soupeři. Úspěšní byli s domácím týmem (12:3), se Švýcarskem (2:1 po prodloužení) a s Německem(6:2).

Jedinou porážku si připsali se Slovenskem (1:2). „Náš celek je o něco výkonnostně slabší, než ten v Maďarsku. V Rakousku byli hráči s méně zkušenostmi. Přesto ale odvedli dobrou práci,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců kouč Turek.

„Porážky se Slovenskem je škoda. Ale my jsme tam byli s úplně novým týmem, třeba Slováci měli sedm hráčů, kteří hráli už na prvním turnaji sezony v Maďarsku. Druhé místo v Kufsteinu sice není zklamáním, ale chtěli jsme vyhrát,“ přiznal Turek na adresu turnaje v Rakousku.

Další akce reprezentační šestnáctky na sebe nenechá dlouho čekat. „Z turnajů v Maďarsku a Rakousku uděláme výběr pro tři zápasy s Ruskem, které se budou hrát 27., 28. a 29. prosince v České republice,“ nastínil plány nejmladšího reprezentačního výběru Josef Turek.

TAKÉ SI PŘEČTĚTE!!

Vítězná premiéra Turka u reprezentace