„O úvodní buly se postarají hokejové ikony, které poznaly atmosféru tohoto speciálního zápasu v různých fázích kariéry v obou klubech: Radim Tesařík, Rostislav Vlach a Michal Tomek. Všichni tři bývalí vynikající hokejisté dají dohromady devět zlatých medailí v zelenožlutém dresu!“ informoval valašský klub.

„Bývalý obránce Radim Tesařík se Vsetínem vybojoval tři zlaté a jednu stříbrnou medaili, s Berany získal dvě zlata a tři stříbra. Někdejší útočník Rostislav Vlach slavil s Valachy tři nejcennější kovy coby kapitán mužstva, v Baťově městě pak další dva, z toho jeden v roli trenéra. Zároveň má na kontě jednu stříbrnou medaili se Zlínem. A někdejší elitní střelec Michal Tomek? Ten získal za Sirákovem jedno stříbro, Vsetínu pomohl ke třem extraligovým prvenstvím,“ dal zavzpomínat na úspěšné hokejové osobnosti.

Hokejisté Přerova padli doma s Porubou 3:4. Roman Vlach
Nedostal jsem prostor, říká Vlach ke Zlínu. Odchod Čechmánka otřásl rodinou

Sobotní zápas, který se na Lapači rozjede v 17 hodin, nabídne také další program. Oba mančafty vstoupí na led po boku mládežnických týmů Vsetína i Zlína, které se pak proti sobě představí o první pauze.

Vsetínský klub zároveň ještě jednou zavzpomíná na zesnulou legendu Romana Čechmánka, který náhle zemřel 12. listopadu.

„V prodejně fanshopu a u kamelotů na zimním stadionu můžete získat speciální puk se vzpomínkou na ikonu vsetínského hokeje i národního týmu Romana Čechmánka, který ve své bohaté kariéře zažil řadu vyhecovaných derby. Puků je pouze omezený počet a nebude možné je získat nikde jinde,“ přiblížil Vsetín.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

Hostující fanoušci získali na vyhrocený zápas 150 vstupenek. Na utkání se stále můžou dostat i ti vsetnští, v prodeji je téměř 1 800 lístků.

Předprodej na víkendové klání najde zde.