„Bohužel se vždy jednalo o mládežnické kategorie – nejvýše dvacetileté. Sen řídit mužskou elitu se mi nesplnil a už to ani nestihnu,“ bere již s nadhledem hokejový rozhodčí z Valašského Meziříčí.

Jeho odborné oko samozřejmě při sledování zápasů vždy sklouzlo na výkony svých kolegů. „Popravdě mě ničím speciálním nepřekvapili, ničím v řízením nevybočovali. Zažil jsme šampionáty, při kterých se sudí zaměřili na nedovolenou hru holí či bully. Vypadá to, že se již řízení sjednocuje,“ vnímá Hradil.

Tomáš Kudělka (napravo) ze Vsetína odchází po dvouletém působení. "Chceme hrát před lidmi, slyšet, jak hulákají, ječí, fandí. Přejete si s nimi užívat vítězství."
Kudělka o konci ve Vsetíně: Klub mi smlouvu nenabídl, odcházet jsem nechtěl

I pro něj přitom byl silným momentem coach challengev našem duelu s Dánskem, kdy byl českému nároďáku upřen vítězný gól v prodloužení. „Bylo to správné rozhodnutí. Opět se ukázalo, jak výborná je pomoc techniky. Jednalo se o fousové porušení pravidel, které lidské oko nemá šanci zaznamenat. Zvláště, když se vám odehraje přímo pod nosem,“ má pochopení v extralize druhý nejvíce pískající sudí mezi elitou.

„Je škoda, že u nás z technických a i ekonomických důvodů nelze toto pravidlo o postavení mimo hru využít, řada klubů po něm touží. Popravdě ani v další sezoně tato možnost nebude,“ potvrzuje Hradil „Jistě by to pomohlo hokeji, neboť sporných situací je pořád hodně,“ cítí sudí, který tak s kolegy bude moci řešit trenérské výzvy jen v situacích okolo brankoviště