„Sezona byla nováčkovsky těžká,“ stíral si v neděli pot z čela po posledním zápase asistent trenéra Valachů Luboš Jenáček. „A rozhodně není neúspěšná. Je tam ale malá kaňka: play-off jsme si představovali jinak, více jsme si věřili, že nějaký zápas vyhrajeme a budeme Karlovým Varům vyrovnanějším soupeřem,“ přiznal.

Zejména fanoušci, kteří opět nezklamali a vytvořili hokejistům na Lapači skvělé prostředí. „Je to hokej, stáli jsme proti velké kvalitě. Minimálně za nasazení, obětavost a bojovnost se nemůžeme stydět, kluci do série dali celé srdce,“ ocenil Jenáček.

I proto je s uplynulým ročníkem spokojen. „Cíl v podobě play-off jsme splnili, i když nám pomohla souhra okolností, a dosáhli jej za minutu dvanáct zvládnutým duelem v Třebíči. Začali jsme na třináctém místě, v jednu dobu jsme měli na postupovou osmou příčku ztrátu dvanáct bodů,“ připomněl situaci z podzimu minulého roku.

Ondřej Holomek
Holomek: Už jsem měl toho kočování plné zuby

Vedení klubu prakticky za pochodu budovalo a doplňovalo kádr, který si nakonec vyzkoušel i vyřazovací boje. „Kluci, co hráli pouze druhou ligu, dostali šanci, se kterou se každý vypořádal, jak uměl. Týmu pomohl příchod tří útočníků – Kopty, Beránka a Protaseny. Útok s nimi získal větší sílu,“ je přesvědčen asistent hlavního kouče Jiřího Dopity. „Také se vydařil tah, tak trochu z nouze ctnost, s útočníkem Ondrou Sedláčkem, jehož jsme stáhli do obrany. A v našich očích je to právě jeho cesta do budoucna,“ potvrdil.

Moc času na odpočinek vedení klubu a trenéři mít nebudou. Jejich zrak již směřuje k přípravě na novou sezonu. „Jádro týmu je zdravé, kluci chtějí na sobě pracovat. Určitě ale kádr nezůstane stejný, budeme jej dál budovat, vylepšovat. Přijdou noví hráči, které již nyní hledáme. Jak obránce, tak útočníky,“ má jasno trenérská dvojice, která by měla u týmu dál pokračovat. „Hlavně chceme lídry, zejména do přesilovek, což byla naše slabina. Chyběly nám typy hráčů, kteří by tyto situace opakovaně zvládali,“ přeje si Jenáček.

ROBE Vsetín - Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Jen tři branky na Vary nestačily, hokejisté Vsetína skončili

Ušetřen nebude ani post brankáře, kde se protočili čtyři gólmani. „Variant je více. Tím, že se skončilo dříve, máme více času. Led budeme mít do 10. dubna, proto tento čas asi využijeme k pozvání mladých kluků, aby se nám ukázali už teď a ne až v srpnu,“ přeje si asistent.

Třebaže se ve Vsetíně netají dlouhodobým cílem v podobě návratu do extraligy, aktuální pro nejbližší měsíce není. „Nyní na podzim chceme rozhodně lepší vstup do soutěže, abychom od začátku byli v lepší polovině tabulky a hráli co nejvýše. Naším dalším dílčím cílem je udělat další krůček ke zlepšení, což se nám zatím daří. Extraliga není otázkou nejbližších dnů. Stát se ale může všechno,“ šibalsky se pousmál Luboš Jenáček.