„Byl to vyrovnaný zápas, ale ztroskotáváme na tom, že nedáme gól. Už je to třetí zápas po sobě a nevím, kdy jsem tohle zažil naposledy, jestli vůbec. Jestli nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ ví kapitán Vsetína Vít Jonák, který je členem obávané formace s Pechancem a Robem.

Přitom i oni střelecky mlčí.

„Přece není možné, abychom tři zápasy nedali gól. Je to chyba nás útočníků. Musíme zvednout hlavy a pokusit se vyhrát,“ burcoval i kanonýr Luboš Rob do středeční bitvy, která opět startuje od 17.30 hodin v Českých Budějovicích.

Kde hledat příčiny střelecké marnosti týmu, jenž v základní části nastřílel v 56 utkáních 207 branek a dalších 21 přidal v sedmi zápasech proti Prostějovu?„Je to špatnou finální fází. Do nějakých šancí se dostaneme, ale řešíme to špatně. Chybí tam i nějaký větší tlak do brány, abychom dělali problémy gólmanovi,“ myslí si Jonák.

Unikátní střeleckou impotenci dokládá i fakt, že se v českobudějovickém brankovišti střídají oba brankáři Strmeň s Kváčou. Byl to právě druhý jmenovaný, který včera opět snížil vsetínské akcie na postup.

„Nevím, jestli je to o gólmanech. Drží je, ale my musíme být hladovější do brány, abychom dali gól,“ souhlasí Rob se svým parťákem, že zeleno-žlutým chybí potřebný drajv do branky.

Víc střílet, rozhodit brankáře

„Změnit toho už moc nepůjde, ale je potřeba to víc znepříjemňovat brankáři. Střídají se, zítra asi bude chytat ten druhý, třeba se nám to povede. Víc střílet, víc tam chodit a rozhodit ho. Přitom chceme hodně, ale asi z přemíry snahy je to horší než lepší,“ myslí si Tomáš Pitule, který však odmítá, že by Vsetínu docházely i fyzické síly.

Přitom mají v nohách už i čtvrtfinálové bitvy na sedm zápasů s Prostějovem. „Je toho hodně, hráli jsme sice sedm zápasů, ale mě osobně síly nedochází a asi ani klukům. Byli jsme zdravě naštvaní. Nehráli jsme špatně, ale ten gól nám asi není souzený. Doufám, že to prolomíme,“ vyzývá Pitule.

Jednu z vyložených šancí měl za bezbrankového stavu Jonák, který se v polovině zápasu řítil sám na brankáře, ovšem přestřelil. „Chtěl jsem rychle vystřelit na první tyč, měl tam místo, když jsem to viděl ze záznamu. Nelepí mi to na hokejce, což podtrhuje naši střeleckou nemohoucnost,“ poznamenal Jonák.

Navzdory kritické situaci chce Vsetín sérii vrátit na Lapač a minimálně se se sezonou rozloučit před svými fanoušky.

„Víru neztrácíme, ale už můžeme jen získat. Zítra do toho dáme maximum a budeme to hrát jako sedmý zápas. Takhle už musíme hrát každý zápas do konce série,“ ví Jonák, že už není na co se šetřit. „Budějovice hrají výborně, ale určitě neskládáme zbraně. Ještě se o to popereme a vrátíme to na Vsetín,“ dodal Rob, autor 42 branek v sezoně.

Dobije ještě zásobník?