Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Těžko hledám slova, smutnil po kolapsu dvougólový Březina

ROZHOVOR/ - Jindy by zářil jako vánoční stromeček, ale včera se kabonil. Dva góly, jedna asistence k tomu. To je statistická vizitka nejproduktivnějšího hráče prvoligových hokejistů Vsetína Davida Březiny z Prostějova. Valaši totiž vedli po první třetině 2:0, ve druhé části 3:1 a ještě ve 45. minutě 4:3, přesto po porážce 4:5 odjížděli s prázdnou.

5.10.2017

David BřezinaFoto: Foto pro Deník/Kateřina Spurná

„Osobně bych tři kanadské body vyměnil za tři body do tabulky,“ kroutil nechápavě hlavou u kabiny Vsetína, kde po emotivním projevu kouče Jiřího Dopity bylo hrobové ticho.

Máte vysvětlení, co se stalo?

Těžko hledat slova. Strašně mě to mrzí. Dnes jsme měli každopádně vyhrát za tři body. Máme v sobě emoce, těžko se mi nyní bezprostředně po zápase hledají slova. Spíš je potřeba si to zítra u videa v klidu probrat. Když dvakrát vedeme na ledě soupeře, musíme vyhrát.

Prohráli jste popáté z posledních šesti zápasů. Kde hledat příčiny?

Těžko říct. Do každého zápasu se snažíme jít s čistou hlavou. Vážně nevím, kde mám hledat příčiny. Snad musíme udržet vedení. Vedeme a pak inkasujeme laciné góly.

Jste momentálně nejproduktivnějším hráčem týmu. Co to s vámi dělá?

Nejsem na to zvyklý. V Jihlavě jsem tolik prostoru nedostával. Jsem rád, že mi to tam padá. Akorát je smutné, že to nepomáhá týmu. Každopádně jsem za to rád. Mnohem lepší by ale byly týmové úspěchy.

Se šesti góly jste nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem týmu. Sledujete své statistiky?

Ne, nepočítám to. Ani jsem netušil, kolik mám gólů. Neřeším to, soustředím se na tým.

Prostějov znáte už z působení v dresu Jihlavy. Překvapil vás něčím?

Ne, kdepak. Mají tady velké kluziště. Odehrál jsem tady už pár zápasů. Mě osobně ničím nepřekvapil. Mají tam zkušené hráče. Třeba Divíšek neprohrál jediné buly. Ale myslím, že jsme měli zvítězit za tři body.

Přes dveře od kabiny jsem slyšel, že trenér Dopita měl emotivní proslov. Je takhle emotivní po každé porážce?

Tohle by mělo zůstat v kabině. Nechtěl bych to ventilovat.

Prostějov – Vsetín 5:4

Branky a nahrávky: 26. Fiala (M. Drtina, Venkrbec), 31. Starý (Divíšek, M. Drtina), 37. Nouza (Venkrbec), 55. Horyna (Divíšek), 57. Švec (M. Drtina) – 4. Vávra (Slováček, Podešva), 9. Frolo (Březina, Hruška), 30. Březina (Markovič), 45. Březina (Hruška, Žák). Třetiny: 0:2, 3:1, 2:1.

Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, Horyna, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Hozák, Starý – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

Vsetín: Horčička – Frolo, Dundáček, Ostrčil, Žák, D. Krenželok, Šenkeřík – Pokorný, Podešva, Šilhavý – Hruška, Vávra, Jonák – Březina, Slováček, Kajaba – Markovič, Hořanský, Toman.

Autor: Daniel Ostrčilík

5.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Hudebně divadelní představení na motivy novely Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek se uskuteční v pátek 20. října v 19 hodin na jevištní scéně Za oponou.

Na scénu Za oponou míří Holanďané

Opraví vlhkem zničenou kotelnu Maměnky na Pustevnách

Vedení Valašského muzea v přírodě rozhodlo o opravě kotelny v hotelu Maměnka na Pustevnách. Na kotelně, která je částečně zapuštěná do svahu, se projevilo dlouhodobé působení vlhkosti.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.

Vsetín odjel z lázeňského města s nulou na všech kontech

Žádný bod, žádná vstřelená branka, naopak v každé třetině jedna inkasovaná. Prvoligoví hokejisté Vsetína hráli s hlavním favoritem soutěže z Karlových Varů a podlehli mu o tři branky.