„Osobně bych tři kanadské body vyměnil za tři body do tabulky,“ kroutil nechápavě hlavou u kabiny Vsetína, kde po emotivním projevu kouče Jiřího Dopity bylo hrobové ticho.

Máte vysvětlení, co se stalo?

Těžko hledat slova. Strašně mě to mrzí. Dnes jsme měli každopádně vyhrát za tři body. Máme v sobě emoce, těžko se mi nyní bezprostředně po zápase hledají slova. Spíš je potřeba si to zítra u videa v klidu probrat. Když dvakrát vedeme na ledě soupeře, musíme vyhrát.

Prohráli jste popáté z posledních šesti zápasů. Kde hledat příčiny?

Těžko říct. Do každého zápasu se snažíme jít s čistou hlavou. Vážně nevím, kde mám hledat příčiny. Snad musíme udržet vedení. Vedeme a pak inkasujeme laciné góly.

Jste momentálně nejproduktivnějším hráčem týmu. Co to s vámi dělá?

Nejsem na to zvyklý. V Jihlavě jsem tolik prostoru nedostával. Jsem rád, že mi to tam padá. Akorát je smutné, že to nepomáhá týmu. Každopádně jsem za to rád. Mnohem lepší by ale byly týmové úspěchy.

Se šesti góly jste nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem týmu. Sledujete své statistiky?

Ne, nepočítám to. Ani jsem netušil, kolik mám gólů. Neřeším to, soustředím se na tým.

Prostějov znáte už z působení v dresu Jihlavy. Překvapil vás něčím?

Ne, kdepak. Mají tady velké kluziště. Odehrál jsem tady už pár zápasů. Mě osobně ničím nepřekvapil. Mají tam zkušené hráče. Třeba Divíšek neprohrál jediné buly. Ale myslím, že jsme měli zvítězit za tři body.

Přes dveře od kabiny jsem slyšel, že trenér Dopita měl emotivní proslov. Je takhle emotivní po každé porážce?

 Tohle by mělo zůstat v kabině. Nechtěl bych to ventilovat.

Prostějov – Vsetín 5:4

Branky a nahrávky: 26. Fiala (M. Drtina, Venkrbec), 31. Starý (Divíšek, M. Drtina), 37. Nouza (Venkrbec), 55. Horyna (Divíšek), 57. Švec (M. Drtina) – 4. Vávra (Slováček, Podešva), 9. Frolo (Březina, Hruška), 30. Březina (Markovič), 45. Březina (Hruška, Žák). Třetiny: 0:2, 3:1, 2:1.

Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, Horyna, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Hozák, Starý – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

Vsetín: Horčička – Frolo, Dundáček, Ostrčil, Žák, D. Krenželok, Šenkeřík – Pokorný, Podešva, Šilhavý – Hruška, Vávra, Jonák – Březina, Slováček, Kajaba – Markovič, Hořanský, Toman.