Podle vedení Vsetínské hokejové a.s. jsou ovšem peníze na cestě a vše bude včas dorovnáno. Vtýmu navíc panuje klasický tréninkový režim a vrcholí příprava na nadcházející sezonu.

Podle slov předsedy představenstva Oldřicha Štefla je klub už od 2. května svedením APK dohodnut, že zaplacení všech dlužných částek vyrovná do 31. května. „To doložíme APK. Tak to také bude,“ tvrdil včera skálopevně předseda představenstva klubu Oldřich Štefl. Podle něj tak ani vnadcházející sezoně nebude valašský klub mezi elitou chybět. „Příprava mužstva standardně pokračuje a pevně věřím, že vzáří se tady bude normálně hrát extraliga,“ dodal Štefl.

Vedení klubu muselo po poplašných zprávách vmédiích včera dopoledne také uklidnit hráče „Měli jsme schůzku spanem Šteflem a byli jsem ujištěni, že situace není tak vyhrocená, jak se zdá na první pohled,“ hlásil zkabiny hokejistů Vsetína trenér Rostislav Vlach.

O budoucnosti hokejové extraligy jedná sklubem už tradičně také vedení města. „Byli jsme informováni o finančních závazcích Vsetínské hokejové a jejích potřebách nezbytných pro zajištění další hokejové sezóny. V současné době s vedením společnosti intenzivně jednáme a máme maximální zájem na tom, aby byla celá záležitost vyřešena v zájmu města i hokeje,“ konstatovala starostka Vsetína Květoslava Othová.

Vsetínskému klubu hrozí, jako už několikrát vminulosti, že právě kvůli nedostatku financí nebo nesplaceným dluhům, bude vyloučen znejvyšší hokejové soutěže. Vminulosti dokonce přizvalo město kodkupu klubu ruského vlastníka. Pokus, který zorganizoval bývalý starosta Jiří Čunek, a který na jednu sezonu vsetínskou licenci zachránil, ovšem skončil právními tahanicemi, které nejsou ještě do dneška ukončeny.