Žádná pomsta se nekonala, Vsetín jako v předchozích případech i v sobotu pustí fanoušky hostů do jejich kotle. Při dalších problémech se však může stát, že to při tomto derby bude na Lapači na nějaký čas naposledy.

„V minulosti byly tyto zápasy doprovázeny velkými problémy s fanoušky obou táborů. Náklady na zajištění bezpečnosti a pořádku ze strany policie se při těchto exponovaných utkáních pohybují v řádu statisíců korun. Finanční prostředky za ostrahu, pohybující se v obdobné výši, přitom současně hradí také klub,“ informovalo valašské město prostřednictvím webových stránek.

Fanoušci Vsetína.
Vstupenky na derby: Vsetín zveřejnil ceny i datum předprodeje

Do celé záležitosti se vložil přímo starosta Vsetína Jiří Čunek, který v letech 2016 a 2020 dokonce vykonával hejtmana Zlínského kraje. Ani on z mnoha důvodů nechce dopustit, aby se prohřešky na vsetínském stadionu znovu opakovaly.

„Sport podporujeme pro potěšení diváků i sportujících a také jako příklad pro mladou generaci. Chuligánství a výtržnictví do něj nepatří. Represe, jak je vidět, nepomáhají,“ mrzí Čunka.

Hokejisté Vsetína (žluté dresy) hráli s Pardubicemi B.
Navštívili jsme: Debut Kubiše i přerušení. Vsetín vyhrál a je znovu v čele

„Proto jsem se rozhodl přistoupit k preventivnímu opatření. Spočívá v tom, že jsem se dohodl s vedením vsetínského i zlínského fanklubu, že převezmou zodpovědnost za chování svých fanoušků a my policisty a ostrahu v takové síle na nadcházejícím derby nasazovat nebudeme,“ přiblížil důrazně 64letý zástupce města.

„Pokud bude tato dohoda porušena, nebudou fanoušci příště vpuštěni na stadion. Peníze potřebují i jiné sporty, kde fanoušci netropí výtržnosti, a není nutno je vynakládat na ostrahu a opravy rozbitého zařízení,“ dodal Jiří Čunek.