Na úvod Chance ligy jednoznačně porazili Šumperk, uplynulou sobotu nezaváhali na ledě silné Poruby.

Další zrádný soupeř na Valachy čekal ve středu večer na Lapači – dravý výběr z Pardubic, konkrétně jeho „B“. „Věděli jsme, že přijede mladý houževnatý tým, který výborně bruslí, dohrává souboje,“ nebyl vůbec překvapen někdejší výborný obránce.

Vsetínští se s hrou mladého mančaftu chvíli sžívali, v úvodním dějství jen šestkrát vystřelili na hostujícího gólmana Kloučka, soupeř oproti tomu prověřil domácího Žukova v deseti případech. „S hrou Pardubic jsme v první třetině bojovali, řekl bych, že to bylo vyrovnané. Chvíli jsme tlačili my, chvíli soupeř. Postupně jsme ale přebírali otěže zápasu,“ mnul si ruce Srdínko.

Luboš Rob.
Tříbodový Rob dovedl Vsetín k další výhře. Valaši před derby ještě neztratili

Domácí mančaft mohla uklidnit trefa Klímka z 18. minuty. Dvě vyloučení na konci první části duelu však Valachy poslala do tří, na což zkraje dalšího dějství také doplatili – pouhých 37 vteřin po začátku nové třetiny vyrovnal Rákos.

Neblahý účinek to ale nepřineslo. Vsetínští naopak možná ještě více zapnuli – Berger, Klhůfek, Jenyš, Hořanský ani Ondračka ovšem neskórovali.

V čase 38:11 místní fanoušky uklidnil Berger. „Od druhé třetiny jsme začali vytvářet souvislejší tlak, měli jsme hodně střeleckých příležitostí, dlouho jsme však naráželi na výborně chytajícího gólmana soupeře,“ vychválil asistent trenéra domácího týmu 24letého Kloučka, který ve druhém dějství kryl 17 střeleckých pokusů Valachů.

Svěřenci hlavního trenéra Romana Stantiena se utkání snažili rozhodnout hned zkraje poslední části, zlobila je však přesnější muška. „Třetinu jsme měli pod kontrolou. Tedy až na ten závěr,“ poukázal Jan Srdínko na zbytečné nervy za stavu 2:1.

Sportovní manažer hokejové Komety Pavel Zubíček.
Pětinásobný mistr extraligy Zubíček: Derby mě vtáhlo do děje, bylo to výjimečné

„Dopustili jsme se zbytečného vyloučení, trochu jsme si to zkomplikovali. Obětavostí se nám to podařilo ubránit,“ pronesl potěšeným hlasem někdejší kouč pražské Slavie.

Domácím navíc také napotřetí střelecky vyšla koncovka třetiny – potřetí v sezoně se prosadil nejproduktivnější muž loňského ročníku základní části Luboš Rob, jenž dopravil puk do prázdné branky Pardubic. „Byla to třešnička na dortu,“ pousmál se Srdínko.

„Utkání se mi celkově hodnotí velmi dobře, s předvedeným výkonem jsme spokojeni. Navíc jsme hráli před skvělou diváckou kulisou,“ dodal dobře naladěný asistent trenéra Valachů Jan Srdínko.

Vydrží mu dobrá nálada i po sobotním derby se zlínskými Berany?