Venku v Karlových Varech prohráli hokejisté Vsetína oba zápasy. Teď přivítají Valaši svého rivala na domácím ledě a mohou čekat výraznou podporu povzbuzujících příznivců. „Máme bezpochyby nejlepší fanoušky v lize a víme, že se na ně vždy můžeme spolehnout. Budeme to chtít zvládnout hlavně pro ně,“ prohlásil na stránkách klubu dvaadvacetiletý útočník Ondřej Kopta.

Lístky na obě utkání už má koupené i skalní fanoušek Martin Filák. Na zápasech v Karlových Varech nebyl, přenosy z obou utkání ale pozorně sledoval. A vsetínským hokejistům věří. „Doufám, že doma vyhrajeme oba zápasy. A když ne, tak aspoň jeden bychom mohli urvat, ať je potrápíme,“ říká fanda.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
Druhý výprask. Vsetín s Karlovými Vary ztrácí

Zároveň ale upozorňuje na disciplínu, kterou se valachům v předchozích zápasech nedařilo dodržovat. „S takovým soupeřem, jako jsou Vary, nemůžeme být furt v oslabení. V první třetině čtyři vyloučení – tak to nejde hrát,“ upozornil Martin Filák.
Působení Valachů v druhé nejvyšší soutěži vidí jako úspěch. Vsetín postoupil do vyšší ligy, a coby nováček nebyl jen do počtu, ale dostal se až do bojů v play-off.

Podle trenéra vsetínských hokejistů Luboše Jenáčka bude klíčové sobotní utkání. „Musíme dostat soupeře pod tlak. I kdyby se výsledek nepovedl, pojedeme dál. Dokud neprohrajeme čtyřikrát, budeme pořád bojovat a snažit se to velkému favoritovi co nejvíce znepříjemnit,“ prohlásil Jenáček.

Hokejisté VHK ROBE Vsetín. Ilustrační foto.
Vsetín vstoupil do play-off čtyřgólovou porážkou

Upozornil na časté vylučování vsetíňanů v předchozích dvou zápasech. „Dvanáct a devět vyloučení je strašně moc proti tak kvalitnímu soupeři. Také musíme zpevnit defenzívu a najít recept na brankáře Filipa Novotného, který byl nejlepším gólmanem WSM ligy základní části. Musíme se mu nějakým způsobem dostat na kobylku a být kolem branky soupeře mnohem důraznější a dotěrnější,“ připomněl recept na úspěch trenér Jenáček.

Na víkendové zápasy je připravené i vedení klubu. „Lístky na sezení jsou vyprodané, zbývá nám posledních dva tisíce vstupenek na stání na každé utkání. Doufáme, že bude v sobotu i neděli plný zimák. Zápasy budou určitě stát za to. Pro všechny,“ je přesvědčený jednatel klubu Daniel Tobola.

Důležitá zpráva je ta, že všichni hráči jsou zdraví a mužstvo je kompletní. „Porveme se o vítězství, chceme se do Varů vrátit. Nebude to jednoduché, ale budeme makat na plné pecky,“ uzavřel Daniel Tobola.

Ilustrační foto.
Dvacet týmů v MSFL, třetí divize. Variant je mnohem víc, uklidňuje kluby Nezval