Trenér Opavy Karel Suchánek již před utkáním avizoval, že pošle do hry čtyři útoky, a to se také stalo. Bohužel ve 14. minutě musel od svého záměru opustit, to když domácí zvyšovali na 3:1. První branka zápasu padla již ve 3. minutě. Hosté dali až moc prostoru Matějnému, který si vyjel z rohu a střelou pod břevno nedal Ilášovi šanci. Opavská odpověď přišla za čtyři minuty, kdy se prezentoval úspěšnou dorážkou Tůma. Jenomže vzápětí využil přesilovku Bokroš a ve 14. minutě obral opavské o puk Dvořák, vykombinoval s Matějným, jenž kotouč předložil Lhotskému – 3:1. Slezané se mohli vzápětí vrátit zpět do zápasu, avšak Kovalovský ztroskotal na Krumpochovi.

Druhá třetina byla ve znamení přesilovek Valmezu. Gól z početní převahy ale Valaši nevytěžili, přesto se jednou radovali, a to po střele Vašuta. Tato branka poslala Slezan definitivně do kolen. V závěrečné třetině pak zasloužené vítězství domácích pečetil Pavel Šebesta. „Valašské Meziříčí nás jasně přehrálo a vyhrálo zaslouženě,“ konstatoval opavský trenér Karel Suchánek. „Nemůže proti tak zkušenému soupeři pomýšlet na úspěch, když děláme nesmyslné fauly v útočném pásmu,“ zlobil se trenér Suchánek. „První dvě třetiny jsme byli jednoznačně lepším týmem. Třetí třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Těší mě i jedna obdržená branka na našem kontě,“ shrnul domácí kouč Roman Sedlák.

Bobři Valašské Meziříčí vers. Slezan Opava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Matějný (Lhotský), 9. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 14. Lhotský (Matějný, Dvořák), 28. Vašut (Dvořák, Lhotský), 59. Šebesta (Sochorek, Bokroš) – 7. Tůma (Suchánek). Rozhodčí: Kusý – Smilek, Wesley. Vyloučení: 6:7, navíc Kukol 5+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 550. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Slezan Opava: Iláš – Vitásek, Kukol, Plachký, Tichý, Měkýš, Plánovský, Schreier – Pavelek, Měch, Černý – Kocián, Polok, Kovalovský – Grofek, Chalupa, Glabazňa – Tůma, Kříž, Suchánek. Slezan neměl ve Valmezu šanci, Valaši rozhodli v první třetině